Kvalitetsauktion - Inlämning pågår
Arvikakonsthantverk
Grötämbar Norge
Lars Lerin / Anna Hedstrand

INLÄMNING PÅGÅR TILL NÄSTA
KVALITETSAUKTION

fram till 26/11
Första avslut 6/12 19.00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 25 26 Nästa sida

276747
Utropspris

276748
Utropspris
4000-5000
4300

276749
HERRCYKEL Crescent 60-tal, 26" hjul, mindre bruksslitage.
Utropspris
1100

276746
STOLAR 4 st, Karl-Johan 1800-tal, i björk, slitage, ngn lagning.
Utropspris

276744
Utropspris

276745
Utropspris

276739
KISTA 1900-talets första hälft,, lös benställning, H 58, B 101, D 58 (cm) mindre slitage, ej nyckel.
Utropspris

276740
AVLASTNINGSBORD 3 st, betsad furu, H 46, B 50, D 40 (cm/st) slitage.
Utropspris

276741
STEPMASKIN Energetics, längd ca 130 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

276742
TRÄNINGSMASKIN Ab King Pro 2, mindre bruksslitage.
Utropspris

276743
ORGELLPALL sent 1800-tal, björk, höj/sänkbar, dia 35 cm, glapp sits.
Utropspris

264236
SALONGSMATTA Täbriz 330x240 cm.
Utropspris
6000-7000
2500

264237
SALONGSMATTA Meshed, signerad, 390x295 cm.
Utropspris
8000-10000
2200

264238
SALONGSMATTA Figural Kashmar 380x293, mindre bruksslitage.
Utropspris
6000-8000
3400

264244
SALONGSMATTA Meshed 360x240, färgblödning.
Utropspris
4000-5000
1050

264246
MATTA Shiraz 256x160 cm.
Utropspris
3000

276463
VATTENBEHÅLLARE England, h ca 43 cm.
Utropspris

276464
BORDSFOTOGENLAMPA 18/1900 TAL, h ca 50 cm.
Utropspris

276465
FAT Ostindiskt, d ca 41 cm.
Utropspris

276466
SKÅL Ostindisk, d ca 19 cm.
Utropspris

276467
SKÅL Ostindisk, d ca 15 cm.
Utropspris

276468
KRUS Ostindiskt, h ca 13 cm.
Utropspris

276469
VAS Ostindisk, h ca 20 cm.
Utropspris

276470
LOCKKAR Ostindiskt, l ca 11 cm.
Utropspris

276471
LOCKKAR Ostindiskt, d ca 9 cm.
Utropspris

276472
FAT Ostindiskt, d ca 31 cm.
Utropspris

276473
LOCKSKÅL Ostindisk, d ca 12 cm.
Utropspris

276474
VAS lackarbete, ostindisk, h ca 18 cm.
Utropspris

276475
DOSA lackarbete, Ostindisk, skador, l ca 12.5 cm.
Utropspris

276476
KOPP OCH FAT Ostindisk, koppens h 4.5 cm, fatet d 11 cm.
Utropspris

276477
SKÅL Ostindisk, d ca 16 cm.
Utropspris

276478
DOSA/FLASKA glas, Ostindisk, h ca 7 cm.
Utropspris

276479
DOSA/FLASKA Ostindisk, h ca 7.5 cm.
Utropspris

276480
DOSA/FLASKA Ostindisk, h ca 8 cm.
Utropspris

276481
DOSA/FLASKA Ostindisk, h ca 6 cm.
Utropspris

276482
DOSA/FLASKA Ostindisk, h ca 7 cm.
Utropspris

276483
LOCKASK Ostindisk, d ca 8 cm.
Utropspris

276484
DOSA/FLASKA sten, h ca 7 cm.
Utropspris

276485
VASER 2 st, Cloisonné h ca 16 cm.
Utropspris

276486
VAS Ostindisk, avslipad hals, h ca 22 cm.
Utropspris