Nästa kvalitetsauktion
Första avslut 29/4
Inlämning pågår
Sista inlämningsdag 18/4
 INLÄMNING PÅGÅR

till nästa Kvalitetsauktion

Föregående sida 1 2 3 4 ... 24 25 Nästa sida

378209
SOFFA Chippendalestil, 1930-tal, björk, skuren dekor, klädd med rotting, längd 144 cm, bruksslitage.
Utropspris

378218
Utropspris
1050

378208
SKINNPUFF 1900-talets andra hälft, H 28, Dia 55 (cm) bruksslitage.
Utropspris

378210
FÅTÖLJER 1 par, Chippendalestil, 1930-tal, björk, skuren dekor, klädda med rotting, bruksslitage.
Utropspris

378213
FÅTÖLJ Nyrokoko 1800-talets andra hälft, skuren & skulpterad stomme, mindre slitage.
Utropspris

378211
SALONGSBORD Chippendalestil, 1930-tal, björk, skuren dekor, H 65, Dia 90 (cm) bruksslitage, fläckar.
Utropspris
450

378214
FÅTÖLJ Rokokostil, modern tillverkning, förgylld, rikt skuren dekor, slitage, klädselband saknas.
Utropspris
1600

378212
SNEDKLAFFSEKRETÄR 17/1800-tal, ek, H 107, B 101, D 55 (cm) slitage, torrsprickor.
Utropspris

378207
STOLAR 1 par, Chippendalestil, 1930-tal, björk, skuren dekor, bruksslitage.
Utropspris

378215
SNURRFÅTÖLJ Modern tillverkning, med fotpall, skinnklädsel, ställbar, mindre bruksslitage.
Utropspris
475

378216
Utropspris
650

378217
Utropspris
475

378219
PIEDESTAL Empirestil, 1900-talets mitt, förgylld dekor, stenskivor, höjd 67 cm, bruksslitage.
Utropspris
275

378419
TAKLAMPA diameter ca 60 cm.
Utropspris

378420
TAKLAMPA med prismor diameter 37 cm.
Utropspris
475

378124
SVENROBERT LUNDQVIST lito 73/100, 39x49 cm.
Utropspris

378125
O MATHIESEN akvarell 24x56 cm.
Utropspris

378126
OLJETRYCK 2 st, 1800 tal 44x36 cm.
Utropspris

378127
AFFISCH Clark Kent 100x70 cm samt bilder 4 st på Gösta Engström.
Utropspris

378128
ARNE ERIKSSON "blommande sommarlandskap" opp 70x95 cm.
Utropspris

378129
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR sign, opd 17x137 cm.
Utropspris

378130
EBBE SKOGLUND opd 49x58 cm.
Utropspris

378131
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR op trä, antik 45x60 cm.
Utropspris

378132
GUNNAR BOHLIN "Karlstadsmotiv" opp 37x50 cm.
Utropspris

378133
SOLVEIG NORRMAN lito, 354/420 35x46 cm.
Utropspris

378134
RAM rokokostil, bronserad, innermått 31x40 cm.
Utropspris

378135
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd, sign 36x60 cm.
Utropspris

378136
BOGGS 2 st, opd 46x33 cm.
Utropspris
375

378137
BRECHARD opd "clown" 58x29 cm.
Utropspris

378079
KAFFESERVIS Kgl Tettau.
Utropspris

378080
TESERVIS Br Lomarker Kil.
Utropspris

378081
PARTI BESTICK, skohorn.
Utropspris

378082
VÄGGLAMPETTER 2 st, förgylld stomme med prismor.
Utropspris

378083
PARTI GRYTOR bla NilsJohans "Hollywood".
Utropspris

378084
Utropspris

378085
PARTI KOPPAR, mässing.
Utropspris

369292
SALONGSMATTA Ljus Keshan, handknuten, 345x245 cm.
Utropspris
7000-9000
2300

369256
MATTA Ljus Kasmar, handknuten, 390x292 cm.
Utropspris
8000-10000
4000

369293
SALONGSMATTA Keshan, handknuten, 350x240 cm.
Utropspris
6000-8000
2600

369290
SALONGSMATTA Täbriz, signerad, handknuten, 335x245 cm.
Utropspris
6000-8000
2300