Inlämnad till kommande kvalitetsauktion
Lars Lerin (beskuren)
Armband
Såld för 425 000 kr
Såld för 92 500 kr
G Fjaestad Såld för 305 000 kr
Såld för 46 500 kr

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Visning startar 3/9
Första avslut 10/9 19:00

Inlämning pågår till och med 30/8

MIDSOMMARAFTON STÄNGT
ÄNDRADE ÖPPETTIDER UNDER JULI
Fredagar STÄNGT
Auktionsuppehåll 11-24/7

Föregående sida 1 2 3 4 ... 22 23 Nästa sida

347228
TRÄNINGSMASKIN Guthy-Renker Poer Rider, längd ca 110 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

347232
TELEFONBÄNK Carpatistil, 1900-talets andra hälft, H 78, B 100, D 44 (cm) slitage, 1 defekt beslag.
Utropspris

347251
SIDEBOARD carpatistil, 1900-talets andra hälft, H 65 B 144 D 45 (cm) slitage.
Utropspris

347250
KOPPARBALJAOR 2 st, en med tapp, H 36/31 Dia 77/56 (cm), slitage.
Utropspris

347237
KISTA 1900-talets mitt, furu, skuren dekor, H 45 B 78 D 50 (cm), slitage, nyckel saknas.
Utropspris

347238
Utropspris

347234
Utropspris

347239
PELARBORD 1900-tal, furu, H 73 B 70 D 50 (cm) slitage.
Utropspris

347240
PIEDESTALER 2 st, 1900-talets första hälft, höjd 81/67 cm, slitage.
Utropspris

347445
POTATISKAROTT Rörstrand "Grön Anna" d 18 cm.
Utropspris

347446
MATTTALLRIKAR 12 st Rörstrand "Grön Anna" d 24 cm.
Utropspris
375

347447
SKÅL Rörstrands "Picknick" l 20 cm.
Utropspris

347448
GLAS 2 st Klenell h 20 cm.
Utropspris

347449
VAS Rörstrand Lars Thorén h 23 cm.
Utropspris

347450
SKÅL Rörstrand "Picknick" d 20 cm.
Utropspris

347451
SKÅL MED UNDERFAT slipad kristall d 20 cm.
Utropspris

347452
UPPLÄGGNINGSFAT 2 st Rörstrand "Grön Anna" l 24-36 cm.
Utropspris

347453
LJUSSTAKAR 2 st Orrefors "Accent" E Lagerbielke h ca 30 cm.
Utropspris

347454
LJUSSTAKAR 2 st konstglas, Kerstin Åhrberg h 21 cm.
Utropspris

347455
SERVISDELAR Rörstrand "Grön Anna".
Utropspris

347456
DIVERSE GLASFÖREMÅL bla Kosta och Orrefors.
Utropspris

347457
SKÅL Rörstrands "Picknick" l 23 cm.
Utropspris

347458
LOCKASK Rörstrand "Picknick" l 16 cm.
Utropspris

347459
UPPLÄGGNINGSFAT Rörstrand "Picknick" l 25 cm.
Utropspris
375

347059
BRAUN SK4 PhonoSuper 29x24x58 cm.
Utropspris

347060
TAKLAMPA ca 20 cm.
Utropspris

347061
TAKLAMPA med prismor diameter 50 cm (proveniens hemmet efter Lars-Erik Olsson Nykroppa).
Utropspris

347062
KRISTALLKARAFF höjd 46 cm, invändig beläggning.
Utropspris

347063
TYG Monument by Academy Clairtex ltd.
Utropspris

347064
ARMBAND silver/emalj längd 18 cm.
Utropspris

347065
PARTI smycken, bijouterier.
Utropspris

347066
LJUSSTAKE trä/näver höjd ca 45 cm längd ca 75 cm.
Utropspris

347067
FRUKTKNIVSTÄLL 2 st, ett ej komplett.
Utropspris

347068
TAKPLAFOND diameter 45 cm.
Utropspris
650

347069
ÅRSUR höjd 30 cm.
Utropspris

347070
VAS Upsala Ekeby Mari Simmulson höjd 12 cm.
Utropspris

347071
LISBETH EHRENCRONA opd 2 st 23x28, Blommor.
Utropspris

347072
HUSHÅLLSVÅG Söderbäck Eskilstuna.
Utropspris

347073
HERRGÅRDSUR ca 1 m.
Utropspris

347074
BOK Navigation Stockholm 1842 proveniens Värmlands Regemente.
Utropspris