Visning 22/4 - 29/4
Visning 22/4 - 29/4
Visning 22/4 - 29/4
Visning 22/4 - 29/4

Kvalitets - och Dekorativ Auktion
VISNINGSTIDER
Silver och smycken visas p.g.a säkerhetsskäl 26-28/4

Lördag 22/4 - Söndag 23/4 11:00-15:00
Tisdag 25/4 - Torsdag 27/4 13:00-16:30
Fredag 28/4 - Lördag 29/4 11:00-15:00

Första avslut 29/4 19:00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 38 39 Nästa sida

381807
Utropspris

381820
Utropspris
1850

381823
STOLAR 1 par, Gunnar Eklöf "Åkerblomstolen" 1900-talets mitt, i björk, bruksslitage.
Utropspris

381821
Utropspris
1800

381824
Utropspris
375

381822
Utropspris

381194
Utropspris

381195
DAMCYKEL Mustang, 1900-talets andra hälft, 3 växlar, 28" hjul, slitage, lås saknas.
Utropspris

381196
MILITÄRCYKEL 1900-talets mitt, 26" hjul, bruksslitage, frambroms tar ej.
Utropspris

381197
Utropspris

381198
SOFFBORD 1900-talets mitt, fanerat med teak, H 56, B 130, D 60 (cm) slitage/skavmärken, ostabilt.
Utropspris

381199
SALONGSSOFFA Nyrokoko 1800-talets andra hälft, valnöt, längd 197 cm, bruksslitage/skavmärken.
Utropspris

381200
SOFFA Rokokostil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, längd 95 cm, bruksslitage/skavmärken.
Utropspris
650

381719
ANKARE 10 kg.
Utropspris

381720
ANKARE 12 kg.
Utropspris

381468
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR sign opd 31x102 cm.
Utropspris

381469
THORALF JERGILL opd 55x46 cm.
Utropspris

381470
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 41x33 cm.
Utropspris

381471
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR sign O.C.V 1902 opd 37x28 cm.
Utropspris

381472
TRYCK 4 st, veteranfordon 33x49 cm.
Utropspris

381576
BOK Mats Ronge: Det gamla Carlstad.
Utropspris

381577
TILLBRINGARE Erik Höglund höjd 28 cm.
Utropspris

381578
VAS Kosta Boda höjd 31 cm.
Utropspris

381579
MYNT 1/2 skilling 1799, 200 kr 1993, 2-kr 1904 och 1940.
Utropspris
275

381580
PARTI konstglas Erik Höglund fatens diameter 23 cm.
Utropspris

381581
TILLBRINGARE 2 st konstglas Erik Höglund höjd 10/16 cm.
Utropspris

381582
MATSERVIS "Lorne" totalt 56 delar, proveniens Borgviks bruk, inköpt 1898.
Utropspris
1200

381583
VÅG Justitia längd 33 cm.
Utropspris

381584
DUK ca 150x230 cm.
Utropspris

381585
SERVETTER 6 st Klässbol ca 45x45 cm, ofållade.
Utropspris

381586
SPEGELLAMPETT diameter 38 cm.
Utropspris

381587
PARTI diverse elektronik.
Utropspris

381588
LUSEKOFTA hemstickad.
Utropspris

381589
LUSEKOFTA hemstickad.
Utropspris

381590
LUSEKOFTA hemstickad.
Utropspris

381591
PARTI diverse linne.
Utropspris

381592
KAFFESERVIS för 12 personer.
Utropspris

381593
STEREODELAR Pioneer 2 st med fjärrkontroll, funktionstestade.
Utropspris

381501
VASER 1+2 höjd 25/36 cm.
Utropspris

381502
PARVASER höjd 44 cm, färgslitage.
Utropspris