Visning pågår
Visning pågår
Visning pågår
Visning pågår
Samling norsk konst
Lars Lerin (beskuren)
Nästa kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Inlämning pågår
Sista inlämningsdag 25/8
Såld på vårkvalitetsauktionen

 KVALITETSAUKTION
VISNINGSTIDER
Lördag 29/8 - Söndag 30/8 11.00 - 15.00
Måndag 31/8 13.00 - 18.00
Tisdag 1/9 - Torsdag 3/9 13.00 - 16.30
Fredag 4/9 - Lördag 5/9 11.00 - 15.00
Första avslut 5/9 19.00
KATALOGEN ÄR PUBLICERAD
Silver och smycken visas p.g.a säkerhetsskäl endast 2-4/9

TILL PANTBANKSAUKTIONEN>>>

Föregående sida 1 2 3 4 ... 48 49 Nästa sida

312709
SALONGSSOFFA Gustaviansk stil, baljmodell, skuren dekor, längd 186 cm, skavmärken, fläckar.
Utropspris

312708
SOFFA & FÅTÖLJ 1900-talets andra hälft, dunfyllda plymåer, soffa längd 210 cm.
Utropspris

312707
Utropspris

312718
Utropspris
1500
950

312702
GUNGSTOL 1900-talets andra hälft, skinnklädsel, skavmärken.
Utropspris

312703
VAGGA 1900-tal, i furu, längd 98 cm, bruksslitage.
Utropspris

312704
BYRÅ 1900-talets första hälft, H 83, B 85, D 44 (cm) slitage, nyckel saknas.
Utropspris

312705
PERSONVÅG Stathmos, 1900-talets första hälft, höjd 105 cm, bruksslitage.
Utropspris

312706
KISTA Kamfer, ostindisk, rikt skuren dekor, H 58, B 105, D 52 (cm) slitage, ngn skada, torrsprickor.
Utropspris

312710
FÅTÖLJER 1 par, 1900-talets andra hälft, skinnklädsel, slitage, 1 knapp saknas.
Utropspris
375

312711
BLOMBORD i metall, modern tillverkning, H 47, Dia 36 (cm)
Utropspris

312712
PIEDESTAL Empirestil, förylld dekor, stenskivor, höjd 66 cm.
Utropspris

312713
SÄNGBORD 1900-talets första hälft, vitmålat & patinerat, H 76, B 40, D 39 (cm) slitage.
Utropspris

312714
Utropspris

312715
GOLVLAMPA mässing, höjd 133 cm, slitage.
Utropspris

312716
PALLAR 1 par, flätade, i rotting, H 40, Dia 42 (cm/st) bruksslitage.
Utropspris

312717
STOLAR 3 st varav 1 karmstol, Skaraborgs Möbelindustri, 1900-talets andra hälft, skavmärken/fläckar.
Utropspris

312719
Utropspris

312720
GUNGSTOL 18/1900-tal.
Utropspris

312721
HÄNGSKÅP Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt, H 65, B 85, D 25 (cm) slitage/skavmärken.
Utropspris

312722
Utropspris

312723
PINNSTOLAR 4 st, 1900-talets andra hälft, mindre slitage.
Utropspris

312724
SALONGSBORD Rokokostil, fanerat med mahogny, H 62, B 95, D 64 (cm) skavmärken.
Utropspris

312726
SYBORD 1940-tal, björk, H 67, B 82, D 44 (cm) slitage/skavmärken
Utropspris

312727
PINNSTOLAR 3 st, 1900-talets andra hälft, i björk, mindre slitage.
Utropspris

312021
SPEGEL mått utfälld 62x85 cm.
Utropspris
275

311900
KORG smide diameter höjd 48 cm diameter 28 cm.
Utropspris

312054
GOLVLJUSSTAKE smide höjd 70 cm.
Utropspris

312853
VÄGGSPEGEL 135x50 cm.
Utropspris

312854
BRICKA mässing 41x60 cm.
Utropspris

312855
MANDOLIN Levin.
Utropspris

312856
PARTI klockor 5 st, skador förekommer.
Utropspris
375

312857
LAMPDELAR skador.
Utropspris

312858
BORDSFOTOGENLAMPA höjd 58 cm.
Utropspris
275

312859
HÄNGSKÅP tillverkat hos Denis Möbelverkstad Tasebo höjd 45 cm.
Utropspris

312860
TAKLAMPA keramik Sven-Bertil Olsén Arvika diameter 22 cm.
Utropspris

312861
TAKLAMPOR paret diameter 23 cm.
Utropspris

312862
FRUKTSKÅL med glasinsats höjd 35 cm, diameter 27 cm.
Utropspris

312863
BENSINPUMP modell 49 cm.
Utropspris

312864
FIGURIN gips "Kan du inte tala" längd 25 cm.
Utropspris