Nästa Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Bror Lind - Beskuren
Lars Lerin
Arvid Knöppel
Sengustaviansk spegel

Inlämning pågår till nästa Kvalitetsauktion
Sista inlämningsdag 30/8
Första avslut 9/9 19.00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 34 35 Nästa sida

393522
KARMSTOL Engelsk stil, 1900-talets andra hälft, mahogny, läderklädsel, mindre slitage.
Utropspris
850

393524
HÄNGSKÅP 18/1900-tal, H 73, B 45, D 29 (cm) mindre slitage.
Utropspris

393550
PINNSTOLAR 4 st, 1960-tal, björk, formpressade sitsar, bruksslitage, 1 sits med några fanérsläpp.
Utropspris
750

393546
VINSTÄLL 1900/2000-tal, valnöt, H 101, B 61, D 29 (cm) mindre slitage.
Utropspris

393547
BYRÅ 1950/60-tal, fanerad med teak, 5 lådor, H 98, B 77, D 41 (cm) några fläckar.
Utropspris

393529
Utropspris

393530
FÄLLBORD 1900-talets första hälft, björk, intarsia, H 47, Dia 65 (cm) slitage, sprint saknas.
Utropspris

393535
STOLAR 4 st, Allmoge, Fryksdalen 18/1900-tal, ådringsmålade, slitage, ostabila.
Utropspris

393538
BYRÅ 1900-talets mitt, fanerad med teak, H 66, B 73, D 38 (cm) bruksslitage, fanérspricka.
Utropspris

393561
Utropspris
450

393560
HERRCYKEL 1900-talets första hälft, 28" hjul, renoveringsobjekt.
Utropspris

393559
Utropspris
900

393557
KOPPARBALJA H 38, Dia 70 (cm) slitage.
Utropspris

393555
TALLRIKSHYLLA 1900-talets första hälft, H 69, L 94 (cm) bruksslitage.
Utropspris

393545
PIEDESTAL Jugend tidigt 1900-tal, ek, höjd 100 cm, mindre slitage.
Utropspris

393811
KERAMIKFAT Karin Lööf 29x29 cm.
Utropspris

393812
KERAMIKFAT Viktor Axelsson Arvika diameter 33 cm.
Utropspris

393813
KERAMIKFAT Persman-Warnstad Arvika diameter 33 cm.
Utropspris

393814
SKULPTUR lergods höjd 68 cm.
Utropspris

393815
PARTI rollerblades med diverse skydd.
Utropspris

393816
PARTI damskor, slitage.
Utropspris

393817
KERAMIKFAT Brunskogskeramik diameter 40 cm.
Utropspris

393818
BÖCKER diverse.
Utropspris

393819
BÖCKER diverse om järnvägar.
Utropspris

393820
PARTI konstböcker.
Utropspris

393821
PARTI konstböcker.
Utropspris

393822
PARTI konstböcker.
Utropspris

393542
Utropspris
1300

393543
Utropspris
1150

393519
STOL & PALL Flätade, slitage.
Utropspris

393531
BANKETT Karl-Johan 1800-tal, alm, H 58, L 57 (cm) klädselslitage, några skador/lagningar.
Utropspris

393548
FOTPALL 1900-talets mitt, björk, H 48, L 51 (cm) bruksslitage.
Utropspris

393549
AVLASTNINGSBORD 1930-tal, björk, H 56, B 48, D 35 (cm) repor/skavmärken.
Utropspris

393877
PETER NYBORG opd 128x50, "Marine les Bleu".
Utropspris
1500

393878
POSTER Lasse Åberg 60x80 med ram.
Utropspris

393879
EMIL ÅBERG etsning 32x43, "Lappar som rådslå".
Utropspris

393880
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opp 32x54, Landskap, otydlig signatur.
Utropspris

393881
PETER NYBORG opd 80x59, "Three golden mountains".
Utropspris
1500

393882
TRYCK Lena Linderholm 71x53 med ram.
Utropspris

393883
HELMER FORSLUND opp 50x40, "Negress".
Utropspris