KVALITETS- OCH DEKORATIV AUKTION
Visning pågår
Visning pågår
Nya klockor och ...
smycken säljes i december
Såld för 335 000 kr
Såld för 152 000 kr

VISNINGSTIDER
Silver och smycken visas p.g.a. säkerhetsskäl endast 7-9/12
Lördag 3/12-Söndag 4/12 11:00-15:00
Tisdag 6/12-Torsdag 8/12 13:00-16:30
Fredag 9/12-Lördag 10/12 11:00-15:00

Lördagar och söndagar endast visning av kvalitetsauktionen.
Ingen in- eller utlämning

Första avslut 10/12 19.00
Katalogen är publicerad

Föregående sida 1 2 3 4 ... 48 49 Nästa sida

364467
Utropspris

364464
RULLBORD 1900-talets andra hälft, mässing, glashyllor, H 69, Dia 33 (cm) bruksslitage.
Utropspris

364475
ELVÄRMARE "Classic Fire" Modern tillverkning, H 67, B 55, D 34 (cm) mindre bruksslitage.
Utropspris
375

364477
Utropspris

364436
EMMAFÅTÖLJ 1900-talets mitt, mindre klädselslitage.
Utropspris

364437
Utropspris
450

364438
PALL rokokostil, 1900-talets mitt, skuren dekor, broderad sits, höjd 42 cm.
Utropspris

364444
Utropspris

364447
STOLAR 1 par, senempire, 1800-tal, skuren dekor, bruksslitage/skavmärken.
Utropspris

364453
STOLAR 1 par, Thonet-stil, 18/1900-tal, böjträ, bruksslitage, någon mindre fläck.
Utropspris

364455
SERVERINGSVAGN Modern tillverkning, i smide & plåt, H 61/72, L 110, B 55 (cm) bruksslitage.
Utropspris

364463
Utropspris

364473
PINNSOFFA Nesto 1900-talets andra hälft, grönbetsad furu, längd 120 cm, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris
850

364472
HÖRNSKÅP 1900-talets andra hälft, H 178, B 88, D 51 (cm) bruksslitage, krackelerad lack.
Utropspris

364474
SNURRFÅTÖLJ 1900-talets andra hälft, bruksslitage.
Utropspris
275

364796
TOMTETILLBRINGARE höjd 12.5 cm.
Utropspris

364797
PARFYMFLAKONG höjd 12 cm.
Utropspris

364798
SKÅL Rörstrand genombruten längd 34 cm, skador.
Utropspris

364799
STRÖSOCKERSKED franska liljan längd 19.5 cm, gravyr initialer.
Utropspris

364800
BROSCH silver 5x5 cm.
Utropspris

364801
HALSBAND silver med hänge.
Utropspris

364802
BORDSLAMPA höjd 54 cm.
Utropspris

364803
SKULPTUR gips höjd 47 cm, skavmärken.
Utropspris

364804
VÄGGLAMPETTER paret ca 30 cm.
Utropspris

364805
TENNFAT antikt diameter 33 cm.
Utropspris

364806
BLOMKRUKOR 2 st Ekeby 10/12 cm.
Utropspris

364807
TASERUDSSTAKE Koppfeldt ARvika höjd 28 cm.
Utropspris

364808
LAMPKUPA ringdiameter 19 cm.
Utropspris

364809
KRISTALLVASER 2 st Orrefors höjd 14/15 cm.
Utropspris

364810
SKÅL Rörstrand Ateljé diameter 24 cm.
Utropspris

364811
CIGARRSNOPPARE Rörstrand höjd 20 cm.
Utropspris

364812
PARTI kattbunkar, trattar mässing, bl..a Skultuna, bristningar.
Utropspris

364813
LAMPETTER paret mässing Sten Johansson Arvika 32 cm.
Utropspris

364814
SKÅL Upsala Ekeby höjd 13 cm diameter 23 cm.
Utropspris

364815
UNDERLÄGG Mässing MRAL (Märta Rockström-Alf Lindh) diameter 16 cm.
Utropspris

364816
VAPENSKÖLDAR 3 st trä/metall 20x17 cm.
Utropspris
450

364817
TÅRTFAT diameter 32 cm.
Utropspris

364818
KAFFE/MOCKASKEDAR 12 st silver längd 11 cm rosmodell i etui.
Utropspris

364819
UNIFORMSMÖSSA.
Utropspris
275

364820
UNIFORMSMÖSSA.
Utropspris