Ford Cortina
Säljes 15/10
Proveniens konstnär Harry Moberg
Lena Cronqvist

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Inlämning pågår
Första avslut 8/12 19:00
Sista inlämningsdag 28/11

Föregående sida 1 2 3 4 ... 31 32 Nästa sida

442822
Utropspris
900

442823
Utropspris
1500
1050

442824
Utropspris
900

442826
BYRÅ 1900-talets första hälft, vitmålad, H 71, B 85, D 44 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

442827
Utropspris
1500

442828
FÅTÖLJ Gripsholmsmodell, 1900-talets andra hälft, bruksslitage.
Utropspris
1150

442830
Utropspris

442832
Utropspris

442833
BYRÅ orientalisk, beslag i mässing, H 64, B 104, D 48 (cm) ett defekt handtag, bruksslitage.
Utropspris

442829
FÅTÖLJER 1 par, Chippendalestil, björk, rikt skuren dekor, rotting, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris
475

442836
Utropspris

442831
Utropspris
475

442825
Utropspris

442834
STOLAR 4 st, 1900-talets andra hälft, bruksslitage.
Utropspris

442835
STOLAR 4 st, Modern tillverkning, bruksslitage.
Utropspris

442768
SHAKER Orrefors Sven Palmqvist, vas Orrefors.
Utropspris

442769
VAS Gefle "Röd Rubin", fat Ekeby m.m.
Utropspris

442770
BAROMETER m.m.
Utropspris

442794
TESERVISDELAR Nittsjö.
Utropspris

442795
LYSTERSKÅL vas m.m.
Utropspris

442796
PARTI PORSLIN bla Rosa Ljung.
Utropspris

442797
BRICKA N-S, bordslampor 2 st, vägglampett m.m.
Utropspris

442798
GLAS olika färger, assietter.
Utropspris

442799
RESEGRAMMOFON Cremona-Rex.
Utropspris

442800
KAFFESERVIS 11+11 st, Rosenthal.
Utropspris

442901
PARTI GLASFÖREMÅL.
Utropspris

442902
SYMASKIN Nornan.
Utropspris

442903
SPARGRIS, Syltkruka Holland.
Utropspris

442904
ÖLGLAS 9 st "Carlsberg", h 17 cm.
Utropspris

442905
HERRARMBANDSUR Certina, guld, gåvogravyr.
Utropspris
1500
2000

442771
DOKTORSVÄSKA Läder, l 46 cm.
Utropspris

442772
TRUMPET Constellation Elkhart U.S.A.
Utropspris
950

442773
PORSLIN bla Arabia, Porsgrund.
Utropspris

442774
KONSTGLAS, tallrik Arabia m.m.
Utropspris

442775
PARTI GLAS olika modeller.
Utropspris

442776
GROGGLAS 5 st etsad dekor med fulla gubbar, bringare, ishink m.m.
Utropspris

442777
ÖLGLAS 6 ST + SUPGLAS 7 ST, Pukebergs glasbruk, h 10 och 19 cm.
Utropspris

442778
CITRUSSPRESS, kaffekokare.
Utropspris

442779
PARTI YTTERKRUKOR bla 6 st JIE Gantofta.
Utropspris

442780
PARTI GLAS bla remmare.
Utropspris