Kvalitets- och Dekorativ Auktion
Auktion avslutad

ÄNDRADE ÖPPETTIDER
Torsdag 10/5 STÄNGT

INLÄMNING PÅGÅR
till nästa Kvalitetsauktion

Föregående sida 1 2 3 4 ... 26 27 Nästa sida

426419
Utropspris
475

426422
Utropspris

426405
GOLVLAMPOR 1 par, 1900-talets andra hälft, ställbara, höjd 125 cm/st, mindre bruksslitage.
Utropspris

426410
Utropspris

426409
SKINNPUFF 1900-talets andra hälft, H 30, Dia 55 (cm) bruksslitage.
Utropspris

426404
SOCKERLÅDA 1900-talets första hälft, H 23, L 68 (cm) slitage.
Utropspris

426407
Utropspris
275

426408
PINNSTOLAR 4 st, 18/1900-tal, björk, formpressade sitsar, bruksslitage.
Utropspris

426414
SOFFBORD 1950/60-tal, rotting, glasskiva, H 60, B 97, D 61 (cm) bruksslitage.
Utropspris

426415
Utropspris

426416
CHIFFONJÉ 1800-talets andra hälft, H 116, B 99, D 47 (cm) slitage.
Utropspris

426420
KOMPOSTKVARN Stiga Bio Quiet, 2100 W, höjd 88 cm, bruksslitage.
Utropspris

426421
FOTPALL 1900-talets mitt, bok, klädd med fårskinn, H 48, L 52 (cm)
Utropspris

426413
FÄLLSTOLAR 1 par, Modern tillverkning, björk, formpressad sits & rygg, bruksslitage.
Utropspris

426406
BARNSTOL 1900-talets mitt, björk, utfällbar med bord, höjd 84 cm, bruksslitage.
Utropspris

425764
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR akvarell, 71x52 cm.
Utropspris

425765
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR akvarell, 70x50 cm.
Utropspris

425766
MAGNUS HEDMAN "ur skogens djup" akvatint 2/80, 62x51 cm.
Utropspris

425767
HERBERT MOXON COOK akvarell, 33x46 cm.
Utropspris

425768
SPEGEL Rokokostil, h 85 cm.
Utropspris

425769
SPEGEL Rokokostil, 97x70 cm.
Utropspris

425770
ERIK RHÖNNSTAD "vinterlandskap" opp, 54x69 cm.
Utropspris
2000

425771
BIRGER EMANUEL HANSSON-BÖE opp, 69x85 cm.
Utropspris

425772
ERIK JOHANSON opd, 61x60 cm.
Utropspris

425773
ERIK JOHANSON opd, 33x40 cm.
Utropspris

426200
TOFFLOR ull strl 37.
Utropspris

426301
TOFFLOR ull strl 40.
Utropspris

426302
VÄGGKLOCKA med lod Junghans.
Utropspris

426303
DOKTORSVÄSKA längd 50 cm, slitage.
Utropspris

426346
SERVISPORSLIN Arabia Ruska totalt 49 delar.
Utropspris

426347
FIGURIN Tyskland längd 30 cm, höjd 23 cm.
Utropspris

426348
LOCKURNA höjd 34 cm.
Utropspris

426349
PARTI tillbringare, 2 flaskor höjd 20/20/24 cm.
Utropspris

426350
KRUKA Gustafsberg stenmassa 1 liter.
Utropspris

426351
KOMPOTTSKÅL pressglas höjd 21 cm, diameter 24 cm.
Utropspris

426352
KAKFAT 2 st pressglas diameter 18/28 cm.
Utropspris

426353
JAKTTROFÉ rådjurshuvud.
Utropspris

426354
VINGLAS 11 st 16.5 cm.
Utropspris

426355
HÖGANÄSKRUKOR 6 och 8 liter.
Utropspris

426356
PARTI brevpressar, konstglassvampar bl.a. Boda höjd 11 cm.
Utropspris