Höstkvalitetsauktion
Inlämning pågår
Sista inlämningsdag 25/11
Bålskål silver
Liss Eriksson
Arvikakonsthantverk
Grötämbar Norge
Lars Lerin / Anna Hedstrand

INLÄMNING PÅGÅR TILL NÄSTA
KVALITETSAUKTION

fram till 26/11
Första avslut 6/12 19.00

Föregående sida 1 2 3 4 ... 21 22 Nästa sida

280419
SYBORD Gustaviansk stil, fanerat med mahogny, intarsia, bronser, H 76, B 55, D 38 (cm) fanérslitage.
Utropspris

280420
PIEDESTAL Empirestil, förgylld med stenskivor, höjd 66 cm.
Utropspris

280424
STEGPALL 1900-talets andra hälft, i kromat stål, höjd ca 60 cm, bruksslitage.
Utropspris
450

280425
KOMMOD Nyrenässans 18/1900-tal, i furu, H 80, B 64, D 45 (cm) slitage, maskstungen, ngn torrspricka.
Utropspris
650

280426
BYRÅ 1800-talets mitt, vitmålad, H 102, B 102, D 48 (cm) skavmärken, ej nyckel.
Utropspris
275

280427
KLÄDSKÅP Jugend "Äpplet" tidigt 1900-tal, i ek, H 193, B 80, D 45 (cm) slitage, nyckel saknas.
Utropspris
1350

280428
SYPALL 1900-talets mitt, klädd med vinyl/konstskinn, H 43, B 50, D 36 (cm) mindre slitage.
Utropspris

280429
FÅTÖLJER 1 par, 1940-tal, stomme i alm, klädsel med mindre fläckar, 1 bakben med flis borta.
Utropspris

280431
Utropspris
1500

280432
SPARK 1900-tal, björk, längd 165 cm, mindre slitage.
Utropspris

280433
SNOWRACER Stiga, bruksslitage.
Utropspris

280434
KÄLKE 1900-tal, längd 80 cm, mindre slitage.
Utropspris

280436
HERRBETJÄNT Brevettato - Italien, 1900-talets andra hälft, höjd 101 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris
450

280437
Utropspris
375

280269
LUFTGEVÄR Haenel 111 cm, 18-årsgräns.
Utropspris
275

280273
BRASGARNITYR 3 delar.
Utropspris
475

279662
GOLVVAS höjd 60 cm.
Utropspris

278882
DOCKA + DOCKSÄNG dockans längd 65 cm.
Utropspris

280503
TAKLAMPA fotogenmodell.
Utropspris

280504
DOCKA höjd ca 110 cm.
Utropspris

280272
DOCKVAGN 75 cm.
Utropspris

279586
PARTI el.kabel på rullar.
Utropspris

279587
PARTI diverse borrar, hyvlar.
Utropspris

279656
BRASSTÄLL höjd 75 cm.
Utropspris

279590
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 45x67, Landskap med väderkvarn, stora ramskador, sign. J Miller Brownlie.
Utropspris

280049
H HOELSTAD opd 66x105, Landskap med fors.
Utropspris

279592
SPEGELRAM 144x60 cm, skador.
Utropspris

279846
AFFISCH inramad 76x106 med ram.
Utropspris

279596
VÄGGSPEGEL rikt skuren 134x77 cm.
Utropspris

280292
VÄGGSPEGEL 98x41 cm, krönet löst.
Utropspris

279740
VÄGGSPEGEL 80x40 cm, slitage.
Utropspris

280109
VÄGGSPEGEL 77x40.
Utropspris

279589
VÄGGSPEGEL 66x74 cm, skador.
Utropspris

280291
VÄGGSPEGEL 89x63 cm.
Utropspris

280274
TAKLAMPA plast diameter 45 cm.
Utropspris

279667
VÄGGPENDYL empirestil ca 60 cm.
Utropspris

279659
BORD Kina höjd 61 cm, defekt lampa medföljer.
Utropspris

280502
KORG 49 cm.
Utropspris

280288
VÄGGLAMPA ca 60 cm.
Utropspris

279664
DAMMSUGARE Kirby med diverse tillbehör.
Utropspris
650