Samling Lisa Larsson
Försäljes 24/7
Nästa Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Lars Lerin
Arvid Knöppel
Sengustaviansk spegel

Inlämning pågår till nästa Kvalitetsauktion
Sista inlämningsdag 30/8
Första avslut 9/9 19.00

ÄNDRADE ÖPPETTIDER UNDER JULI

Fredagar
(7/7,14/7,21/7 och 28/7)
Stängt

Övriga dagar öppet som vanligt
Auktionsuppehåll 10/7 -23/7

Föregående sida 1 2 3 4 ... 27 28 Nästa sida

389055
Utropspris

389050
Utropspris

389051
CHIFFONJÉ 1800-tal, i furu, H 124, B 109, D 45 (cm) slitage, torrsprickor, 1 lås saknas.
Utropspris

389052
UTDRAGSSOFFA 1800-tal, i furu, längd 203 cm, slitage, några torrsprickor.
Utropspris

389062
Utropspris
750

389070
Utropspris
1500

389086
Utropspris

389053
Utropspris

389054
Utropspris

389067
BYRÅ Nyrenässans, sent 1800-tal, H 72 B 86 D 41 (cm) slitage/skavmärken, nyckel saknas.
Utropspris

389063
GUNGSTOL 18/1900-tal, Amerikansk modell, björk, bruksslitage.
Utropspris

389064
Utropspris
275

389077
Utropspris
450

389080
Utropspris
4000-5000
4200

389061
STOLAR 5 st, Jugend tidigt 1900-tal, vitmålade, nyomklädda med ny stoppning.
Utropspris

388935
HALS OCH ARMBAND Silver, GFAB, modern design, vikt 74 gram.
Utropspris

388936
ARMRING Silver, stpl STAD, vikt 70 gram.
Utropspris

388937
ARMBAND Pandora.
Utropspris

388938
HALS OCH ARMBAND Silver, modern design.
Utropspris

388939
RINGAR Silver 10 st.
Utropspris

388940
ARMBAND Silver stpl GVA, vikt 15.7 gram.
Utropspris
375

388941
ARMBAND Silver, x-länk, vikt 9.2 gram.
Utropspris

388942
ARMBAND Silver, stpl H.S Denmark, vikt 15 gram.
Utropspris

388943
RINGAR 8 st Silver.
Utropspris

388944
RING Silver strl 18 mm, vikt 13 gram.
Utropspris

388704
FÖRSTÄRKARE Sony.
Utropspris

388705
SKIVSPELARE Sony.
Utropspris
475

388706
BOK Svenskt flyg och dess män.
Utropspris

388707
BOK Erik Dahlberg Svecia Antiqua et Hodierna,
Utropspris

388708
BÖCKER En bok om Värmland 3 band.
Utropspris

388709
BOK Mark Twain: Tom Sawyers och Huckleberry Finns Äfventyr.
Utropspris

388710
FOTOALBUM med ateljékort, spänne defekt.
Utropspris

388711
BREFKORTSALBUM med vykort i huvudsak topografi.
Utropspris

388712
KASSAAPPARAT höjd 55 cm, slitage.
Utropspris

388713
TUPPAR 2 st höjd 36/41 cm.
Utropspris

388714
BÖCKER Värmland ett bildverk, Porträttgalleri Värmland, Värmländska kvinnor, skador.
Utropspris

388715
BÖCKER Svenska Gods och Gårdar Del I och II.
Utropspris

388716
BOK CAM Lindman: Vi och våra blommor.
Utropspris

388717
BÖCKER Bengt Berg: Sällsynta fåglar 2 band, Fågelboken.
Utropspris

388718
BÖCKER Pflugh-Harttung, Hildebrand, Herre-Arne: Världshistoria i 8 band.
Utropspris