Nästa kvalitetsauktion
Första avslut 29/4
Inlämning pågår
Sista inlämningsdag 18/4
 INLÄMNING PÅGÅR

till nästa Kvalitetsauktion

Föregående sida 1 2 3 4 ... 23 24 Nästa sida

374459
Utropspris
1500-2000
1350

374462
FÅTÖLJ Rokokostil, 1900-talets mitt, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

374461
Utropspris

374463
FÅTÖLJ 1960-tal, benställning i bok, klädd med svart konstskinn, bruksslitage.
Utropspris

374464
STOLAR 1 par, "Fanett" design Ilmari Tapiovaara, Edsbyverken 1960-tal, björk & teak, bruksslitage.
Utropspris

374467
Utropspris

374466
GUNGSTOL Farstrup Möbelfabrik, modell 181, Danmark 1960-tal, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

374475
Utropspris

374473
GOLVLAMPA 1900-talets mitt, stål & mässing, 3 ljusarmar, höjd 135 cm, slitage.
Utropspris
275

374471
FÅTÖLJER 1 par, Renässansstil 1900-talets första hälft, ek, rikt skuren dekor, slitage.
Utropspris
1050

374469
SKÅP/RADIOMÖBEL 1900-talets mitt, fanerad med teak, H 63, B 79, D 40 (cm) bruksslitage.
Utropspris
475

374450
PIEDESTAL Empirestil, 1900-talets mitt, höjd 75 cm, bruksslitage, något ostabil.
Utropspris

374454
STOLAR 1 par, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, broderade dynor, bruksslitage.
Utropspris

374457
STOLAR 1 par, Karl-Johan 1800-tal, björk, slitage, någon lagning, några mindre fläckar.
Utropspris

374468
Utropspris

374305
FICKUR Art Decostil d 5 cm.
Utropspris

374306
HERRARMBANDSUR Eterna, repigt glas.
Utropspris

374307
HERRARMBANDSUR Hamilton pan-europ, slitage.
Utropspris

374601
FICKUR Silver, urtavlan märkt Wallerius Norrköping d 5.5 cm, skador.
Utropspris

374602
FICKUR antikt, skador d 4.5 cm.
Utropspris

374603
FICKUR Omega Silver, kantskada på urtavlan d 4.5 cm.
Utropspris

374604
FICKUR Silver, Omega d 5 cm.
Utropspris

374605
FICKUR Silver, urverket märkt THO Dodson 1793, skador.
Utropspris

374606
FICKUR Silver, Longines d 5 cm.
Utropspris

374607
DIVERSE KLOCKKEDJOR.
Utropspris

374608
FICKUR Silver Omega rödtolva, skador d ca 5 cm.
Utropspris
275

374609
MORMORSUR 6 st varav 5 i Silver.
Utropspris

374610
FICKUR MED KOMPASS skador d ca 4.5 cm.
Utropspris

374611
FICKUR 3 st.
Utropspris

374612
MORMORSUR 6 st, flera i Silver.
Utropspris

374613
RINGAR 10 st Silver.
Utropspris
275

374614
RINGAR 12 st Silver.
Utropspris

374615
RINGAR 11 st Silver.
Utropspris

374616
HALSBAND Silver, Bismark.
Utropspris

374617
HALSBAND Silver Bismark.
Utropspris

374618
RINGAR 9 st Silver.
Utropspris

374845
TALLRIKAR 10 st Con Gusto 26x26 cm.
Utropspris
275

374846
PARTI keramik I Söderberg Kristinehamn höjd 19 cm och lägre.
Utropspris
275

374465
STOLAR 1 par, s.k. Göteborgsstolar, 1900-talets mitt, mahogny, bruksslitage.
Utropspris

374470
MATTA Rölakan, handvävd 195x138 cm, någon mindre fläck.
Utropspris