Gösta von Hennigs
Proveniens konstnär Harry Moberg
Lena Cronqvist
Citroën C3 1.4 HDi EGS
Försäljes 8/11

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Inlämning pågår
Första avslut 8/12 19:00
Sista inlämningsdag 28/11

Föregående sida 1 2 3 4 ... 28 29 Nästa sida

446041
Utropspris
700

446040
Utropspris

446052
Utropspris
375

446056
SATSBORD 1950/60-tal, 3 delar, teak, det största H 48, B 61, D 41 (cm) bruksslitage, brännmärke.
Utropspris

446036
Utropspris

446039
KARMSTOL Sven-Erik Fryklund, Hagafors Stolfabrik AB, 1950/60-tal, björk, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

446042
STOLAR 4 st, 1960-tal, stomme i betsad bok, bruksslitage, någon mindre fläck.
Utropspris

446048
FOTPALL 1960-tal, betsad bok, klädd med svart konstskinn, H 40, L 59, B 38 (cm) bruksslitage.
Utropspris

446049
Utropspris
650

446050
Utropspris
275

446051
Utropspris

446053
SKINNPUFF 1900-talets andra hälft, H 30, Dia 48 (cm) bruksslitage.
Utropspris

446054
SOFFBORD 1950/60-tal, fanerat med teak, H 56, B 135, D 63 (cm) mindre bruksslitage.
Utropspris

446055
MAGASINSKÄRRA H/L 112, B 54 (cm) slitage, 1 lufttomt hjul - ej kontrollerat
Utropspris

446416
BORDSDEKORATIONER 2 st, längd 17 cm.
Utropspris

446314
KARL-RAGNAR JOHANNESSON opp 60x72, Byggnader.
Utropspris

446315
UTSTÄLLNINGSAFFISCH 98x68 med ram.
Utropspris

446316
UTSTÄLLNINGSAFFISCH 101x70 med ram.
Utropspris

446317
Utropspris

446318
AXEL WESTER 3 st oljemålningar.
Utropspris

446319
SIGGE BERGSTRÖM akvarell 42x37, Sjölandskap, lös i inramningen.
Utropspris

446320
KNUT OLSON opp 27x35, Båtar.
Utropspris

446321
OSCAR JONSSON opd 29x38, Landsväg.
Utropspris

446322
BIRGER HANSSON-BÖE opd 19x25, Landskap.
Utropspris

446323
EMIL LEMON opp 48x33, Man.
Utropspris

446324
ALEXANDER LANGLET blyerts 21x26, Betande kor.
Utropspris

446325
BO E:SON VON ZWEIGBERGK opp 37x44, Byggnad vid havet.
Utropspris

446326
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opp 29x39, Kvinna på stranden.
Utropspris

446327
BERT ÖSTERLUND opd 27x36, Vid torpet.
Utropspris

446328
HARRY SANDBERG opd 40x45, Figurer, osignerad.
Utropspris

446329
LARS-ERIK STRÖM lito 40x50, Figurer.
Utropspris

446330
ÅKE BJURHAMN opp 50x39, Komposition.
Utropspris

446331
MANGELKORG längd 82 cm.
Utropspris

446332
ULLFILTAR 2 st 130x240 cm.
Utropspris

446224
BOK Lars Lerin: AXels rum (proveniens konstnären Harry Moberg).
Utropspris

446225
Utropspris

446226
PARTI hyllplan med konstböcker (proveniens konstnären Harry Moberg).
Utropspris

446227
PARTI diverse böcker (proveniens konstnären Harry Moberg).
Utropspris

446228
PARTI utställningskataloger m.m. (proveniens konstnären Harry Moberg).
Utropspris

446229
BÖCKER diverse om konsthantverk m.m. (proveniens konstnären Harry Moberg).
Utropspris