Ford Cortina
Säljes 15/10
Proveniens konstnär Harry Moberg
Lena Cronqvist

NÄSTA KVALITETSAUKTION
Inlämning pågår
Första avslut 8/12 19:00
Sista inlämningsdag 28/11

Föregående sida 1 2 3 4 ... 25 26 Nästa sida

442856
Utropspris

442858
Utropspris
900

442866
EMMAFÅTÖLJ 1900-talets mitt, rokokostil, plyschklädsel, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

442875
Utropspris

442879
SKÅP 1900-talets första hälft, ek, vitrindel, H 128 B 134 D 45 (cm) slitage, fläckar.
Utropspris

442888
Utropspris
1500
275

442890
Utropspris

442857
SOFFBORD 50/60-tal fanerat med teak, H 58, B 100, D 58 (cm), mindre bruksslitage.
Utropspris

442865
PALL Bröderna Andersson 1960-tal, teak, läderklädsel, H 40 B 71 (cm), bruksslitage.
Utropspris

442862
PALL 1950/60-tal, teak, dyna klädd med patchwork i läder, H 41, B 44 cm, bruksslitage.
Utropspris

442883
CLUBFÅTÖLJ Modern tillverkning, skinnklädsel, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

442871
FÅTÖLJ 1940-tal, stomme i björk, bruksslitage.
Utropspris

442861
PALL 18/1900-tal, ek, karvsnittsdekor, H 45 B 40 cm, bruksslitage, list med avslag.
Utropspris

442884
BYRÅ 1960-tal, fanerad med teak, H 86, B 75, D 38 (cm), slitage, några skavmärken, nyckel saknas.
Utropspris

442872
Utropspris

442944
GOLVSPEGEL förgylld, 164x76 cm.
Utropspris

442945
SPEGEL/FÖNSTER 18/1900 tal, 132x76 cm.
Utropspris

442946
SPEGEL Magogny, 1940/50 tal, 79x59 cm.
Utropspris

442947
SPEGEL Teak, 1960 tal, 105x43 cm.
Utropspris

442948
TRÄSNITT 2 st, Hans Kajtorp och Herbert Walås (oramad, 65x49 cm.
Utropspris

442949
BLYINFATTADE GLAS 2 st, 46x29 cm och 58x35 cm.
Utropspris

442950
JÖRGEN ZETTERQVIST litografi 235/500, 47x30 cm.
Utropspris

442951
OLJETRYCK 18/1900 tal, 40x30 cm.
Utropspris

442952
SVEN DEURELL, 25x38 cm.
Utropspris

442953
ERLING ÄRLINGSSON litografi 17/175, 78x62 cm.
Utropspris

442954
BERTIL WIDBRANT opd, 32x40 cm.
Utropspris

442955
NELLI PARRE opp, 45x37 cm.
Utropspris

442956
EMIL HELLBOM Stockholmsmotiv, opp, 45x37 cm.
Utropspris

442957
ÅKE W ANDERSSON "nattbild" litografi 205/260, 63x69 cm.
Utropspris

442958
BETTY GUY blandteknik, 50x38 cm.
Utropspris

442959
AFFISCH Edvard Munch, 43x33 cm.
Utropspris

442960
LENNART GLEMME etsning 218/310, 30x49 cm.
Utropspris

442961
JERRY ANDERSSON "stilleben" litografi 97/350, 41x56 cm.
Utropspris

442962
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR litografi 99/99, 68x48 cm.
Utropspris

442963
HENRY FREDRIKSSON opd, 46x55 cm.
Utropspris

442964
NILS SEVERIN opd, 65x36 cm.
Utropspris

442311
UPPLÄGGNINGSFAT 2 st, Rörstrand Grön Anna, längd 28/34 cm, ett med missfärgning.
Utropspris

442312
TAVLA Hummel 13.5x13 cm.
Utropspris

442313
BARNBYRÅ höjd 45 cm, bredd 37 cm, djup 24 cm.
Utropspris

442314
BORDSUR höjd 36 cm.
Utropspris