Karlstad-Hammarö Auktionsverk
Stor kamerasamling
Stor kamerasamling
försäljes 18-19/8
försäljes 18-19/8
Visning endast 16-17/8
Visning endast 16-17/8
Proveniens Ove Karlsson, Grythyttan
Proveniens Ove Karlsson, Grythyttan
Inlämning pågår
till nästa kvalitetsauktion

Inlämning pågår till nästa Kvalitetsauktion
Sista inlämningsdag 5/9
Första avslut 15/9 19.00

På grund av semestrar tar hanteringen av transporter längre tid än vanligt.

Till kamerasamlingen



 


Pågående auktioner/Alla kategorier/
Föregående sida 1 2 3 4 ... 25 26 Nästa sida

Sortera efter 



434052
KAMERA Ernemann i kartong. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
375

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:00:00

433705
ATELJÉKAMERA tidigt 1900-tal, brickmärkt Hugo Svensson & co, Fotoindustri, Göteborg-Stockholm, höjd ...
Utropspris
500
Aktuell budnivå
950

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:01:00

434053
KAMERA Ikonta i kartong. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:02:00

433706
STEREOSKOP med bilder i trälåda. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
475

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:03:00

434054
KAMERA Kodak Retinette IB i kartong. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:04:00

433707
BÄLGKAMERA Prontor-Press. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
850

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:05:00

434055
GRAPHOSCOPE + LEKSAKSPROJEKTOR. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:06:00

433708
BÄLGKAMERA Ernemann10x14x19 cm i hopfälld. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
425

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:07:00

434056
KAMERA Rolleiflex SL35. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
950

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:08:00

433709
LÅDKAMERA Carl Zeiss Jena höjd 20 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
900

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:09:00

434057
KAMERA Nikkorex F. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
750

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:10:00

433710
BÄLGKAMERA Voigtländer höjd 21 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
900

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:11:00

434058
KAMERA Canon P. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
950

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:12:00

433711
BÄLGKAMERA höjd 17 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
275

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:13:00

434059
KAMERA Minolta SR-1 med diverse tillbehör. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
475

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:14:00

433712
FILMPROJEKTOR Agfa Moveton Super 16. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:15:00

434060
TRÄBOX 12x23x28 cm, tillbehör till träkamera. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
70

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:16:00

433713
PROJEKTOR längd 45 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:17:00

434061
FILMPROJEKTORDEL i trä 11x20x23 cm, märkt Amigo. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan)...
Utropspris
300
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:18:00

433714
BÄLGKAMERA höjd 25 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
350

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:19:00

434062
BÄLGKAMERADEL i trä höjd 31 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:20:00

433715
BÄLGKAMERA höjd 25 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
650

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:21:00

434063
BÄLGKAMERADEL i trä höjd 31 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:22:00

433716
BÄLGKAMERA höjd 26 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
550

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:23:00

434064
BÄLGKAMERADEL i trä höjd 36 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:24:00

433717
PROJEKTOR längd 41 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:25:00

434065
KAMERA Agfa Ambiflex. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
650

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:26:00

433718
STEREOPROJEKTOR Pintsch Bamag längd ca 40 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:27:00

434066
KAMERA Minolta XM. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
1000

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:28:00

433719
BÄLGKAMERA höjd 38 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:29:00

434067
MOTOR Canon AE. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:30:00

433720
BÄLGKAMERA höjd 22 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
325

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:31:00

434068
KAMERA Canon FT. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:32:00

433721
BÄLGKAMERA Compur höjd 22 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
175

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:33:00

434069
KAMERA Nikon F3. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
1550

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:34:00

433722
BÄLGKAMERA höjd34 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:35:00

434070
KAMEROR 6 st Kodak. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
150

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:36:00

433723
BÄLGKAMERA höjd 28 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
500
Aktuell budnivå
400

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:37:00

434071
PARTI pocketkameror. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
325

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:38:00

433724
OPTISK APPARAT höjd 28 cm. (Proveniens kamerasamling Ove Karlsson, Grythyttan).
Utropspris
300
Aktuell budnivå
550

Auktionen avslutas
2018-08-19 19:39:00
Föregående sida 1 2 3 4 ... 25 26 Nästa sida