Föregående sida 1 2 3 4 ... 25 26 Nästa sida

432209
Utropspris
1500-2000
1100

432501
STOLPLYKTOR 1 par, Modern tillverkning, gjutjärn, med fästplatta, H 74, B 31, D 31 (cm/st)
Utropspris
850

432216
Utropspris
1700

432502
URNOR 1 par, Empirestil, Modern tillverkning, gjutjärn, lösa socklar, H 76 Dia 56 (cm/st).
Utropspris
5000-6000
3200

432210
FÅTÖLJER 1 par, Chesterfieldmodell, 1900-talets andra hälft, bruksslitage.
Utropspris
1550

432503
URNOR 1 par, Empirestil, Modern tillverkning, gjutjärn, lösa socklar, H 69 Dia 29 (cm/st).
Utropspris
1600

432212
SEKRETÄR 1900-talets andra hälft, intarsia, H 98 B 90 D 47 (cm) bruksslitage.
Utropspris

432504
URNOR 1 par, empirestil, gjutjärn, modern tillverkning, H 62, Dia 47 (cm/st).
Utropspris
3000-4000
1100

432224
Utropspris
650

432505
URNOR 1 par, Empirestil, Modern tillverkning, gjutjärn, H 50 Dia 45 (cm/st).
Utropspris
3000-4000
1600

432230
Utropspris

432506
URNOR 1 par Empirestil, Modern tillverkning i gjutjärn, H 36, B 71, Dia 46 (cm/st).
Utropspris
700

432213
SNEDKLAFFSSEKRETÄR 1900-talets mitt, intarsia, H 101 B 95 D 43 (cm) bruksslitage, mindre skavmärken.
Utropspris

432214
Utropspris

432222
Utropspris
375

432232
FÅTÖLJER 1 par, 1940-tal, stomme i alm, bruksslitage, mindre skavmärken.
Utropspris

432234
ARKIVSKÅP 1900-talets andra hälft, fanerat med teak, H 91 B 42 D 45 (cm), mindre bruksslitage.
Utropspris

432220
Utropspris

432211
BYRÅ Engelsk stil, 1900-talets andra hälft, H 84 B 68 D 39 (cm) bruksslitage.
Utropspris

432217
KARMSTOLAR 1 par, Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, bruksslitage.
Utropspris

432228
GOLVLAMPA 1900-talets mitt, höjd 165 cm, slitage.
Utropspris

432226
STEGPALL 1900-talets andra hälft, kromade stålrör, höjd 60 cm, slitage.
Utropspris

432128
SERVERINGSSERVIS silver rokokostil total vikt 1221 g.
Utropspris
3000
1700

432129
LJUSSTAKAR paret silver höjd 16 cm, fyllning saknas hos en.
Utropspris
375

432130
PUNSCHMUGGAR 7 st silver.
Utropspris

432131
FIGURIN Upsala Ekeby Göran Andersson höjd 22 cm.
Utropspris

432132
FIGURIN Upsala Ekeby Lejon Göran Andersson höjd 18cm.
Utropspris

432133
FIGURIN Bing & Gröndal längd 8 cm.
Utropspris

432134
FIGURIN Bing & Gröndal höjd 5 cm.
Utropspris

432135
FIGURIN stämplad W under krona höjd 21 cm.
Utropspris

432136
KARAFF Orrefors höjd 25 cm.
Utropspris

432137
VASER paret höjd 32 cm.
Utropspris

432138
LJUSSTAKAR paret metall höjd 37 cm.
Utropspris

432139
MUGGAR 7 st Arabia Mumin 8 cm.
Utropspris
1050

432140
HANDDUKSHYLLA trä längd 55 cm, asvlag.
Utropspris

432141
GLAS 12 st Kosta City höjd 10.5 cm.
Utropspris

431756
TAKLAMPA Kronobergs Elbelysning längd ca 33 cm.
Utropspris

431757
TAKLAMPA Jugend i koppar diameter 29 cm.
Utropspris

431758
TAKLAMPA diameter 28 cm.
Utropspris

431759
TAKLAMPA smide diameter 35 cm.
Utropspris