Föregående sida 1 2 3 4 ... 27 28 Nästa sida

427047
Utropspris
1500-2000
700

427046
SEKRETÄR Chippendalestil, 1930-tal, björk, skuren dekor, H 96, B 87, D 45 (cm) mindre slitage.
Utropspris

427049
Utropspris

427050
Utropspris

427051
Utropspris
1500

427048
Utropspris

427054
Utropspris
375

427052
Utropspris

421085
Utropspris

427036
HÄNGSKÅP 1900-talets andra hälft, furu, H 69, B 53, D 30 (cm)
Utropspris

427041
PIEDESTAL Empirestil, 1900-talets mitt, förgylld dekor, stenskiva, höjd 36 cm, bruksslitage.
Utropspris

427042
BLOMLÅDA 1900-talets andra hälft, koppar, H 48, B 44, D 42 (cm) bruksslitage.
Utropspris

427043
Utropspris

427044
AVLASTNINGSBORD 1900-talets mitt, fanerat med mahogny, H 62, B 46, D 59 (cm) slitage, fläckar.
Utropspris

427045
SYBORD 1950/60-tal, teak, underliggande korg, H 52, B 57, D 47 (cm) bruksslitage.
Utropspris

426901
RINGAR 10 st Silver.
Utropspris

426902
HALS OCH ARMBAND Silver, stpl TSR Danmark, vikt 28 gram.
Utropspris

426903
SMYCKESSET Silver, stpl HS Danmark.
Utropspris
475

426904
PARTI KLOCKKEDJOR.
Utropspris

426905
RINGAR 10 st, Silver.
Utropspris

426906
RINGAR 10 st, Silver.
Utropspris

426907
ARMBAND Silver med markasiter.
Utropspris

426908
HALSBAND Silver med markasiter.
Utropspris

426909
ARMBAND Silver med stenar.
Utropspris

426910
RINGAR 9 st, Silver.
Utropspris

426911
HALSSMYCKE Silver, hänget stpl VJ Lindesberg, d 3 cm.
Utropspris

426912
DIVERSE HÄNGEN Silver.
Utropspris

426913
HÄNGE Silver med malakit, d 3 cm.
Utropspris

426914
PÄRLCOLLIE MED SILVERLÅS l 42 cm.
Utropspris

426915
HALSBAND 2 st Bismark, Silver, vikt 19.6 gram.
Utropspris

426916
HALSRING Sterlingsilver, vikt 23 gram.
Utropspris

426917
ARMBAND 2 st, Silver.
Utropspris

426918
SMYCKESSET Flora Danica.
Utropspris
650

426919
FICKUR 5 st, Silver.
Utropspris

426920
FICKUR 5 st Silver, varav 2 med riksvapnet.
Utropspris

426921
KNIVAR 6 st, Silver med rostfria blad, Guldsmedsaktiebolaget modell Olga, l 21 cm.
Utropspris

426922
KNIVAR 6 st Silver med rostfria blad, modell Rosenholm, l 16 cm.
Utropspris

426923
DIVERSE SMYCKEN bla Silver.
Utropspris

426924
MANSCHETTKNAPPAR 2 st 18 k, adelsvapen, NK Stockholm, vikt 5.4 gram.
Utropspris
1000-2000
3200

426925
HALSBAND 18 k, pansar, vikt 5.9 gram.
Utropspris
750