Föregående sida 1 2 3 4 ... 29 30 Nästa sida

439020
GLASSERVIS 20 delar, slipad kristall.
Utropspris

439019
TESERVIS 10+10 st, handmålad dekor.
Utropspris

439021
SKÅLAR 3 st bla Itala, Orrefors Fuga.
Utropspris

439022
KONSTGLAS 4 st, färgat glas med bubblor.
Utropspris

439023
SKÅLAR 2 st, formade som korgar, pressglas, h 33 cm.
Utropspris

439024
PORSLIN bla 4 st, Rörstrand Gunnar Nylund.
Utropspris

438711
TAKLAMPA MED PRISMOR, prismor saknas, behöver rengöring, h 50 cm.
Utropspris

438984
Utropspris
1100

438986
Utropspris

438972
Utropspris
375

438973
AVLASTNINGSBORD 1950/60-tal, teak, H 45, B 58, D 38 (cm) bruksslitage.
Utropspris

438976
Utropspris

438977
SKRIVBORD tidigt 1900-tal, vitmålat, H 77, B 106, D 61 (cm) slitage, nyckel saknas.
Utropspris
450

438978
Utropspris

438982
HÖRNSKÅP Allmoge, 17/1800-tal, målning med blommor, H 217 B 98 D 53 (cm), bruksslitage, skavmärken.
Utropspris
1500

438987
STOLAR 6 st, Gustaviansk stil, 1800-tal, 4+2 st, provinsarbeten, slitage, fläckar.
Utropspris
375

438974
SERVERINGSVAGN 1960-tal, ek, H 68, L 64, B 48 (cm) bruksslitage, fläck.
Utropspris

438979
Utropspris

438981
VITRINSKÅP tidigt 1900-tal, ek, spröjsat glas, H 140, B 121, D 31 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

438980
KOFFERT tidigt 1900-tal, H 42, B 69, D 43 (cm) bruksslitage, nyckel saknas.
Utropspris

438983
Utropspris

438985
TRÄDGÅRDSMÖBEL Modern tillverkning, 2 karmstolar, bord med glasskiva H 71, Dia 63 (cm) bruksslitage.
Utropspris

438360
VYKORT 12 st Jac Edgren, inramade, 46x52 cm.
Utropspris

438361
SVEN RAPP opp, 31x39 cm.
Utropspris

438362
HELGE NYSELL, opd, 30x40 cm.
Utropspris

438363
SUSANNA HERNESNIEMI opd, 40x40 cm.
Utropspris

438364
JÖRGEN ZETTERQVIST litografi 126/360, 78x61 cm.
Utropspris

438365
OLLE RHÖNNSTAD "vinterlandskap" opd, 60x92 cm.
Utropspris

438366
LARS NORRMAN litografi 76/310, 33x50 cm.
Utropspris

438367
ÅKE KLINGBERG opd, 46x38 cm.
Utropspris

438368
REINHOLD LJUNGGREN litografi 202/410, 34x46 cm.
Utropspris

438369
EINAR PALME opd, 16x34 cm.
Utropspris

438370
KELVIN SOMMER blandteknik, 18x27 cm.
Utropspris

438371
GUNHILD FRYKLUND träsnitt, 43x43 cm.
Utropspris

438372
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR blandteknik, sign 1885, 55x42 cm.
Utropspris

438373
DAVID JETTE opp, 50x62 cm.
Utropspris

438374
LASSE GÖRANSSON "en rosendröm jag drömmer" op trä, 52x58 cm.
Utropspris

438375
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opp, 60x50 cm.
Utropspris

438376
TAVLOR 5 st.
Utropspris

438377
TAVLOR 5 st.
Utropspris