Föregående sida 1 2 3 4 ... 29 30 Nästa sida

401227
Utropspris
1500-2000
1850

401226
HERRCYKEL Monark, 1900-talets mitt, 28" hjul, slitage, korrosion.
Utropspris
275

401225
DAMCYKEL Apollo, 1900-talets mitt, 26" hjul, äldre ramlås med nyckel, slitage, korrosion.
Utropspris

401222
VITRINSKÅP Sent 1900-tal, i furu, H 190, B 129, D 39 (cm) bruksslitage.
Utropspris
275

401224
PINNSTOLAR 4 st "Preben" Ikea 1900-talets andra hälft, slitage, skavmärken.
Utropspris

401206
Utropspris

401209
Utropspris

401208
SKÅP & HURTS 1960-tal, fanerade med teak, H 72, B 100+60, D 42 (cm) bruksslitage.
Utropspris

401211
STOLAR 1 par, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, bruksslitage.
Utropspris

401207
SIDEBORD 1960-tal, fanerat med teak, H 36, B 100, D 42 (cm) skavmärken, fläckar.
Utropspris

401219
KANAPÉ Sent 1800-tal, svarvade ben, längd 165 cm, bruksslitage, någon mindre fläck.
Utropspris
950

401223
Utropspris
750

401218
FÅTÖLJ Sent 1800-tal, trädetaljer i valnöt, klädselslitage, fläckar, skavmärken.
Utropspris

401216
Utropspris

401215
BOKHYLLA 1960-tal, fanerad med teak, H 160, B 85, D 42 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

400954
LÅDSPEGEL empire höjd 47 cm.
Utropspris

400955
KORKSKRUV i form av nyckel längd 15 cm.
Utropspris

400956
LJUSSTAKE benarbete tidigt 1900-tal längd 23 cm.
Utropspris

400957
PARTI diverse fat och tallrikar diameter 24 cm och mindre.
Utropspris

400958
ASSIETTER 2 st Rosenthal Björn Winblad diameter 15 cm.
Utropspris

400959
KAKFAT 2 st Kunglig Dansk 28 cm.
Utropspris

400960
ALBUM med diverse vykort.
Utropspris

400961
SALTKAR silver med glasinsats längd 5 cm.
Utropspris

400962
PLACAT utfärdat 1696 av Carl XI.
Utropspris

400963
PARTI ostindiskt porslin, skador förekommer.
Utropspris

400964
PARTI remmare m.m. höjd 17 cm och lägre.
Utropspris

400965
SEJDLAR 6 st Iittala Ultima Thule höjd 11.5 cm.
Utropspris

400966
PARTI lampfot, skridskor, apoteksburk (nagg) 29 cm.
Utropspris

400967
PARTI reliefer, fönsterlampa m.m.
Utropspris

400968
DOCKA längd 45 cm.
Utropspris

400969
VÄGGKLOCKOR 2 st 48/59 cm.
Utropspris

400970
PARTI bärplockare, kopparföremål m.m.
Utropspris

400971
LODUR Junghans urtavlan 29 cm.
Utropspris

400972
PARTI fotoalbum, tavlor.
Utropspris

400973
SYMASKIN Husqvarna.
Utropspris

400974
RADIO Philips längd 38 cm.
Utropspris

400975
BRÖDKORG diameter 35 cm.
Utropspris

400976
RADIO Grundig 50 cm.
Utropspris

400977
RADIO Centrum 46 cm.
Utropspris

400978
RADIO Conserton 57 cm.
Utropspris