Karlstad-Hammarö Auktionsverk

Pågående auktioner/Alla kategorier/
Föregående sida 1 2 ... 25 26 27 28 29 30 31 ... 47 48 Nästa sida

Sortera efter 



423783
VÄRJA 1800 tal, Svalling, l 94 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:34:00

423780
VÄRJA 1800 tal, l 110 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:36:00

423782
VÄRJA 1800 tal, l 103 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:38:00

423786
GEVÄR antikt, renoverat och kompletterat, l 117 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:40:00

423179
VÄRJA antik, l 77 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:42:00

423170
VÄRJA antik, l 90 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:44:00

423784
VÄRJA antik, ngt defekt, l 90 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:46:00

423171
VÄRJA antik, l 92 cm, stöldmärkt.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:48:00

423167
VÄRJA Toledo 1893, stöldmärkt, l 92 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:50:00

423180
VÄRJA antik, l 76 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:52:00

423172
HUGGARE Johan Svengren Eskilstuna, l 58 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:54:00

423177
DOLK antik, stöldmärkt, l 51 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:56:00

423546
SOFFGAVLAR 1 par, Näfveqvarns Bruk, 1900-talets första hälft, i gjutjärn, H 79, L 60 (cm/st) slitage...
Utropspris
1500-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 21:58:00

423872
BRASSTÄLL 2 st, gjutjärn, 1900 tal, l 34 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:00:00

423601
SOFFGAVLAR 1 par, Näfveqvarns Bruk, 1900-talets första hälft, i gjutjärn, H 83, D 75 cm, bruksslitag...
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:02:00

423545
KVARN Allmoge 17/1800-tal, H 81, B 65 cm, slitage.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:04:00

423617
SPISHÄLLAR 1 par 1800-tal, i gjutjärn, 45x59 cm/st, slitage.
Utropspris
1500-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:06:00

423860
SPEGEL Gustaviansk stil, 1800 tal, Mahogny och förgylld, h 85 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:08:00

423439
KAFFEKOKARE Koppar, antik, l 38 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:10:00

423746
HANDVÄSKA Mullberry, skinn, 25x31 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
325

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:12:00

423938
GUBBE MED PIPA läderarbete, l 45 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:14:00

423441
MORTEL MED STÖT gjutjärn, Barock 1700 tal, h 25 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:16:00

423444
SKÄNKKANNA Koppar, Barock 1700 tal, lagning på locket, h 37 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:18:00

423448
KAFFEKOKARE Koppar, stpl M.P Bandelin Karlstad, l 31 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:20:00

423932
MUNKPANNA Koppar, antik, d 30 cm (proveniens bläckfabrikören Gustav Rosendahl Filipstad).
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:22:00

423745
HANDVÄSKA SDLR, skinn, oanvänd, ca 34x35 cm.
Utropspris
500-1000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:24:00

423471
ALADOBFORMAR 2 st Koppar, 1800 tal, l 25 och d 16 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:26:00

423272
LAGGFLASKA allmoge, originalmålning, h 33 cm.
Utropspris
500-1000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:28:00

423981
GLAS PÅ FOT 11 st, Kosta, modell "Mona", formgivna av Mona Morales-Schildt, h 9.5 d 8.5 cm, nagg på ...
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:30:00

423983
GLAS PÅ FOT 10 st, Kosta, modell "Mona", formgivna av Mona Morales-Schildt, h 10.5 cm.
Utropspris
500-1000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:32:00

423946
SERVIS Christinehom Design Studio, ca 150 delar inkl glas och bestick.
Utropspris
2000-3000
Aktuell budnivå
300

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:34:00

423778
SERVERINGSSET 3 delar, Rörstrand Blå Eld.
Utropspris
500-1000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:36:00

423730
VAS Upsala-Ekeby no 1079 "Paprika" Anna-Lisa Thomson, h 38 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
450

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:38:00

423984
GLAS PÅ FOT 12 st, Kosta, modell "Mona", formgivna av Mona Morales-Schildt, h 7.5 cm, nagg på ett gl...
Utropspris
500-1000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:40:00

423688
TALLRIKAR 10 st, Rörstrand "Tomtejul" d 21 cm.
Utropspris
500-1000
Aktuell budnivå
325

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:42:00

423333
TVÄTTSERVIS Rörstrand 1800 tal, 6 delar.
Utropspris
2000-3000
Aktuell budnivå
325

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:44:00

423982
VINGLAS 10 st, Kosta, modell "Mona", formgivna av Mona Morales-Schildt, h 12.5 cm, nagg på två glas.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:46:00

423687
VAS Bing & Gröndahl Danmark, sign Chr Klein, h 22 cm.
Utropspris
500-1000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:48:00

423340
ALLMOGERELIEF skuren och bemålad, antik, l 82 h 20 cm.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
350

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:50:00

423743
KAFFESERVIS Kunglig Dansk, 12+12+12 st.
Utropspris
1000-2000
Aktuell budnivå
325

Auktionen avslutas
2018-04-29 22:52:00