Föregående sida 1 2 3 4 5 6 7 ... 29 30 Nästa sida

439112
SKEDAR 8 st, Silver, l 14 cm, vikt 62 gram.
Utropspris

439113
PASTABESTICK 6+6 st Gense, drinkskedar 6 st.
Utropspris

439114
SOCKERSKÅL Rosenthal "björnbär".
Utropspris

439115
LJUSSTAKE mässing, Arvika konstsmide, d 18 cm.
Utropspris

439116
VÄGGLAMPOR 3 st + skärmar 2 st, handarbeten.
Utropspris

439117
VAS Bing & Gröndahl, h 18 cm.
Utropspris

439118
VAS Kunglig Dansk, h 23 cm.
Utropspris

439119
VAS Kunglig Dansk, h 15 cm.
Utropspris

438988
STOLAR 2 st, Gustavianska 17/1800-tal, ryggar med spjälknippe, broderade dynor, slitage, färgsläpp.
Utropspris
1500-2000

438989
KARMSTOL 1800-talets andra hälft, ådringsmålad, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

438990
PELARBORD Senempire 1800-tal, björk, brännstämplat, H 72, Dia 41 (cm) mindre slitage.
Utropspris

438991
PUDERSTOL 1800-tal, slitage, skavmärken.
Utropspris

438992
Utropspris

438995
Utropspris
275

438998
Utropspris

438993
RULLBORD Yngve Ekström, Swedese 1900-talets andra hälft, i furu, H 55, B 60, D 55 (cm) bruksslitage.
Utropspris

438994
Utropspris

438996
SIDEBOARD 1950/60-tal, fanerat med teak, H 79, B 160, D 43 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris
1500
650

438997
BYRÅ 1950/60-tal, fanerad med teak, H 71, B 83, D 40 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

437728
GUNGSTOL 1900-talets mitt, böjträ, klädd med rotting, bruksslitage.
Utropspris
275

429567
Utropspris
1500-2000
950

429568
SIDODÖRR 18/1900-tal, H 237 B 54 cm,
Utropspris

432408
DRYCKESHORN 1800-tal, nysilver, höjd 48 cm, slitage.
Utropspris
1500
275

438873
BENGT OLSON litografi 127/450, 45x60 cm.
Utropspris

438874
VÅGE ALBRÅTEN opd, 39x46 cm.
Utropspris

438875
BENGT OLSON litografi 11/125, 62x92 cm.
Utropspris
275

438876
BIRGER EMANUEL HANSSON-BÖE opd, 23x20 cm.
Utropspris

438877
TOR-IVAR ANDERSSON "köksfönster" blandteknik, 42x32 cm.
Utropspris

438878
IMANTS SINKA "Julimorgon Öland" opd, 35x35 cm.
Utropspris

438879
HANS KAJTORP "snobbränna-Filipstad" litografi, 66x48 cm.
Utropspris

438880
KARTA "natur i Sverige" 88x60 cm.
Utropspris

438881
HENRY HEERUP "Claus i botten" litografi 2433/2835, 51x46 cm.
Utropspris

438882
KAJ JENSEN "moln", opp, 27x39 cm.
Utropspris
1050

438883
KAJ JENSEN "morgon", opp, 30x25 cm.
Utropspris

438884
BERTIL WAHLBERG opp, 50x20 cm.
Utropspris

438885
TAGE GAVIK opd, 34x65 cm.
Utropspris

438886
EINAR CHRISTIANSSON opd, 38x55 cm.
Utropspris

438887
OLLE LARSSON opd, 60x47 cm.
Utropspris

438888
M RAATIKAINEN opd, duklagning, 57x89 cm.
Utropspris

438889
GADELLI opd, 39x46 cm.
Utropspris