Föregående sida 1 2 ... 28 29 30 31 32 33 34 ... 44 45 Nästa sida

423048
SOFFA Chesterfieldmodell, 1900-talets andra hälft, läderklädsel, längd 195 cm, bruksslitage.
Utropspris

423057
SNURRFÅTÖLJ Med fotpall modern tillverkning, skinnklädsel, kromad fot, bruksslitage.
Utropspris
1000-2000

423015
Utropspris

423503
Utropspris
500-1000

418998
Utropspris
1500-2000

423542
STOL 1900-talets andra hälft, läderklädsel, kromade stålrör, bruksslitage.
Utropspris
500-1000

411590
Utropspris
4000-6000
1100

423537
Utropspris

423595
SATSBORD 3 delar 30-40-tal, det största H 55 B 56 D 35 (cm), bruksslitage/skavmärken.
Utropspris
1000-2000

423536
SOFFA Baltique "Anna" läderklädsel, Längd 154 cm, bruksslitage.
Utropspris
3000-4000

423049
FÅTÖLJER 1 par, Chesterfieldmodell, 1900-talets andra hälft, läderklädsel, bruksslitage.
Utropspris

423032
SALSSKÅP Allmoge originalmålning daterad 1812, H 190, B 94 , D 45 cm, slitage
Utropspris
3000-5000

423618
Utropspris

423523
Utropspris
375

423616
SPEGEL 1800-talets andra hälft, rikt dekorerad, förgylld, 182x70 cm, bruksslitage.
Utropspris

423584
Utropspris
1000-2000

423547
FÅTÖLJER 1 par, Arne Norell, 1900/2000-tal, omklädda, dunplymåer, slitage, några fläckar.
Utropspris
1500-2000

423044
Utropspris
3000-5000

423613
Utropspris
1500-2000

423549
BOKHYLLA Karl-Johan stil 1930-tal, fanerad med björk, H 111 B 182 D 31 (cm), slitage, fläckar.
Utropspris
1000-2000

423548
SOFFA Arne Norell, 1900/2000-tal, längd 205 cm, bruksslitage.
Utropspris

423510
Utropspris
1500-2000

423034
Utropspris
500-1000

423543
Utropspris

423054
HÄNGHÖRNSKÅP Allmoge 1700-tal, H 105, B 57, D 39 (cm) slitage, renoverat/kompletterat.
Utropspris
1000-2000

423603
Utropspris

423600
Utropspris
6000-8000

423583
KARMSTOLAR 4 st Yngve Ekström "Småland" 1900-talets andra hälft, björk, mindre bruksslitage.
Utropspris

423638
SITTSÄCK Fatboy, klädsel från Marimekko, 180x135 cm, bruksslitage.
Utropspris
1000-2000

423602
GOLVUR 17/1800-tal, urverk märk Stjärnsund, H 216 cm, torrsprickor, slitage, lod saknas
Utropspris

423599
Utropspris
6000-8000

423626
Utropspris

423642
Utropspris
6000-8000

423625
KORGFÅTÖLJ Dux, med fotpall, 1900.talets andra hälft, stomme i rotting, bruksslitage.
Utropspris

423624
Utropspris

423604
Utropspris

423533
Utropspris

423507
Utropspris
3000-4000

423055
Utropspris

422073
Utropspris
1500-2000
1050