Föregående sida 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 44 45 Nästa sida

421993
GUN-BRITT LAWURN tryck, 32x40 cm.
Utropspris

421994
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR sign M.C, opp, 33x42 cm.
Utropspris

421995
ANDERS FINN opp, 33x42 cm.
Utropspris

421996
TAGE GAVIK opd, 45x65 cm.
Utropspris

421997
TAGE GAVIK opd, 40x60 cm.
Utropspris

421998
AFFISCH "Var hälsad sköna morgonstund" 60x42 cm.
Utropspris

421999
LARS NORRMAN litografi 37/210, 45x92 cm.
Utropspris

422000
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd, 53x63 cm.
Utropspris

422401
BIRGER EMANUEL HANSSON-BÖE opd, 69x64 cm.
Utropspris

422402
SVEN-ERIK SKOTTE "vintermotiv Sandviken Visten" opd, 50x61 cm.
Utropspris

422403
HERBERT WALÅS träsnitt 160/500, 47x40 cm.
Utropspris

422404
BERTIL CARLSSON torrnål 13/50, 17x26 cm.
Utropspris

422405
HERBERT WALÅS träsnitt, 49x39 cm.
Utropspris

422406
HANS KAJTORP litografi, 40x55 cm.
Utropspris

422407
JÖRGEN ZETTERQVIST träsnitt, 31x39 cm.
Utropspris

422408
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opp, sign, 25x41 cm.
Utropspris

421984
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opp, sign, 35x27 cm.
Utropspris

421985
LARS NORRMAN litografi, 35x67 cm.
Utropspris

421986
GUSTAV RUDBERG litografi 310/360, 46x65 cm.
Utropspris

421987
MIKAEL WAHRBY etsning, 30x40 cm.
Utropspris

421988
PARTI TAVLOR olika konstnärer.
Utropspris

421989
Utropspris

421990
PARTI TAVLOR bla Kurt Ullberger.
Utropspris

421991
PARTI BESTICKFODRAL, handbroderade.
Utropspris

421992
AMERIKAUR 1800 tal, Waterbury Clock Company, h 65 cm.
Utropspris

421036
BYRÅ Engelsk stil, 1900-talets andra hälft, mahogny, H 62, B 47, D 32 (cm) bruksslitage.
Utropspris

421037
WALTER KÅSTAD "tvätterskor" opd, 95x70 cm.
Utropspris
1000-2000

421038
PARTI diverse smycken.
Utropspris

422059
KARMSTOL Rokokostil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, bruksslitage.
Utropspris

422060
SYBORD Rokokostil, 1900-talets första hälft, H 75, B 56, D 41 (cm) slitage, färgsläpp.
Utropspris

422064
Utropspris

422067
Utropspris
1300

422069
SKRIVBORDSSTOL Kinnarps, ställbar, bruksslitage, röklukt.
Utropspris

422072
Utropspris

422079
Utropspris

422081
GOLVLAMPA Modern tillverkning, Uplight, höjd 183 cm, bruksslitage.
Utropspris

422082
BÄDDSOFFA 1900/2000-tal, längd 165 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

422083
Utropspris

422084
Utropspris

422085
SMINKBORD 1900-talets mitt, fanerat med mahogny, H 70/127, B 97, D 43 (cm) bruksslitage.
Utropspris