Föregående sida 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 32 33 Nästa sida

408530
FÄLLBORD 17/1800-tal, valnöt, claw on ball fotavslutningar, H 64, Dia 88 (cm) slitage, glapp skiva.
Utropspris
375

408146
STOLAR 4 st, Jugend tidigt 1900-tal, höjd 105 cm/st, slitage, skavmärken, fläckar.
Utropspris
1000-2000

408127
Utropspris
1000-2000

408180
Utropspris
1000-2000
450

408546
Utropspris
650

408117
Utropspris
1250

408186
Utropspris
1000-2000

408153
SKRIVBORDSSTOL 18/1900-tal, snurr- höj sänkbar, ådringsmålad, sklitage, skavmärken.
Utropspris
500-1000

408175
Utropspris
1000-2000

408129
FÅTÖLJER 1 par, 1950/60-tal, armstöd i teak, bruksslitage.
Utropspris
1000-2000
900

408519
SPEGEL Rokoko 1700-tal rikt skuren dekor, 100x63 cm, maskstungen, färgsläpp,
Utropspris
3000-4000
2200

408130
SOFFA 1950/60-tal, armstöd i teak, Längd 216 cm, bruksslitage.
Utropspris
1000-2000
1250

408107
Utropspris
1550

400688
Utropspris
3000-4000

408592
Utropspris
10000-15000
1950

408169
KARMSTOL Carl Malmsten "Calmare Nyckel" 1900-talets andra hälft, ek, mindre bruksslitage.
Utropspris
1000-2000

408181
Utropspris
1550

408104
Utropspris
900

408576
Utropspris
6000-8000
2100

369384
GALLERIMATTA Hamadan, handknuten, 285x83 cm.
Utropspris
3000-4000

369427
GALLERIMATTA Hamadan handknuten, 310x86 cm.
Utropspris
1250

408557
Utropspris
1000-2000

408131
Utropspris
3000-4000
1150

408115
Utropspris
1000-2000

408113
STOLAR 4 st, Karl-Johan 1800-tal, björk, bruksslitage.
Utropspris
1000-2000

408160
Utropspris

408147
VITRINSKÅP Rokokostil 1900-talets andra hälft, bronser glashyllor, H 147, B 68, D 36 (cm).
Utropspris
2300

408561
Utropspris

369429
SALONGSMATTA Äldre Baktiari handknuten 300x200 cm.
Utropspris
5000-7000
2400

408187
BOKSKÅP 1900-talets första hälft, ek, H 163, B 147, D 34 (cm) mindre bruksslitage.
Utropspris
950

408522
SPEGEL Nyrokoko 1800-tal, rikt dekorerad H 178, B 75 (cm), slitage, färgskiftning förgyllningen.
Utropspris
900

408532
Utropspris
3000-4000
2600

408132
Utropspris
10000-15000
1050

408536
Utropspris
2300

408554
Utropspris
3000-5000
1950

408521
SPEGEL Nyrokoko 1800-tal, rikt dekorerad H 177, B 70 (cm), slitage, skavmärken, dekordelar saknas.
Utropspris
850

408516
Utropspris
1100

369432
SALONGSMATTA Nadjafabad handknuten 370x245 cm.
Utropspris
6000-8000

408162
Utropspris
20000-30000
5000

369430
GALLERIMATTA Hosenabad handknuten, 305x112 cm.
Utropspris