Föregående sida 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 24 25 Nästa sida

416142
MATTALLRIKAR 3 st Rörstrand Eden 25 cm.
Utropspris

416143
SKÅL konstglas etikettmärkt Humppila Finland 12 cm.
Utropspris

415958
VITRINSKÅP Bodafors, 1900-talets mitt, 60/153, B 100, D 45 (cm) bruksslitage, skavmärken.
Utropspris
375

415959
SÄNGBORD 1 par, 1900-talets andra hälft fanerat med mahogny, H 64, B 43, D 50 (cm), bruksslitage.
Utropspris

415960
FÅTÖLJ Nordic Easy Chair, Modern tillverkning, ställbar, med fotpall, sitthöjd 50 cm, bruksslitage.
Utropspris

415961
SNURRFÅTÖLJ Ikea med fotpall, modern tillverkning, konstskinn, bruksslitage.
Utropspris

415962
Utropspris

415964
ORGELPALL 18/1900-tal, snurrbar, höj/sänkbar, dia 39 cm, bruksslitage.
Utropspris

415966
KOMMOD 18/1900-tal i furu, H 75, B 47, D 42 slitage, skavmärken.
Utropspris

415968
KOMMOD 18/1900-tal, mahogny, inrede i marmor, H 94, B 71, D 53 (cm) slitage, mindre torrsprickor.
Utropspris

415969
LAVOAR 18/1900-tal, ådringsmålad, marmorerad skiva (trä) H 90, B 63, D 42 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

415971
Utropspris
1500
900

415972
Utropspris

415974
KANAPÉ 1930-talet, björk, L cm, bruksslitage, skavmärken, klädselreva, några fläckar.
Utropspris

415975
UTDRAGSSOFFA Allmoge 1800-tal i furu, längd 190 cm, slitage, skavmärken.
Utropspris

415973
Utropspris

415965
Utropspris
450

413419
TAKLAMPA 27 cm.
Utropspris

416144
SKULPTUR höjd 36 cm.
Utropspris

416145
PYRO 3 delar 28 cm och mindre.
Utropspris

416146
SMYCKESSKRIN 7x15x22 cm.
Utropspris

416147
KUNGAPORTRÄTT 9 st 29x20 med ram.
Utropspris

416148
LJUSSTAKAR paret silver höjd 21 cm.
Utropspris
700

416149
BORDSLAMPA Upsala Ekeby total höjd ca 55 cm, glasyrskador.
Utropspris

416150
KRÄMKOPPAR 4 st Rörstrand.
Utropspris
275

416151
TASERUDSSTAKE Matts i Taserud Arvika höjd 28 cm.
Utropspris

416152
KRUKOR Höganäs 1 liter, Wallåkra 5 liter.
Utropspris

416153
SYLTKRUKA Rörstrand höjd 21 cm.
Utropspris

416154
BORDSLAMPA Kunglig dansk total höjd ca 45 cm.
Utropspris

416155
VAS Rörstrand Drejargruppen höjd 25 cm.
Utropspris

416156
KRUKA med lock höjd 25 cm.
Utropspris

416157
MATTALLRIK + 2 KAFFEFAT Gustavsberg Prunus.
Utropspris

416158
PARTI aladåbform, kokare m.m. i koppar.
Utropspris

416159
FJÄRILSTAVLA 36x21 cm, en fjäril med skador.
Utropspris

416160
KAMERA + KIKARE.
Utropspris

416161
ASSIETTER 6 st Refla design A Percy diameter 16 cm.
Utropspris

416162
KRISTALLSKÅL Orrefors Sofiero Gunnar Cyrén diameter 15 cm.
Utropspris

416163
DALAHÄST höjd 25 cm.
Utropspris

416164
KAFFEKOPPAR 13 st med fat Bing & Gröndal, Måsen.
Utropspris

416165
FRUKTSERVIS Ekeby fat + 12 assietter.
Utropspris