Föregående sida 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 22 23 Nästa sida

430080
KOMPOTTSKÅLAR 4 st höjd 12-19 cm.
Utropspris

430081
KARAFF Iittala Ultima Thule höjd 22 cm.
Utropspris

430082
SYLTBURK Rörstrand Arom höjd 15 cm.
Utropspris

430083
VAS Ekeby Anna Lisa Thomson höjd 30 cm.
Utropspris
275

430084
PARTI 4 grogglas, 2 ishinkar.
Utropspris

430085
PARTI kopparbunkar 27 cm och mindre.
Utropspris

430086
PARTI diverse porslin.
Utropspris

430087
WHISKYKARAFF Kosta höjd 25 cm.
Utropspris

430088
KRISTALLVAS Orrefors höjd 22 cm.
Utropspris

430089
KRISTALLVAS Orrefors "Tusen fönster" höjd 19 cm.
Utropspris

430090
PARTI figuriner, kaffekoppar, såskopp.
Utropspris

430091
PARTI Ljusgrottor, skålar, vaser bl.a. Orrefors.
Utropspris

430092
PARTI figuriner, vaser m.m. i konstglas.
Utropspris

430093
SKRIN metall i form av Kölner Dom höjd 19 cm.
Utropspris

430154
Utropspris

430156
KARMSTOL Gemla - Diö, 1900-talets mitt, bok, sits klädd med konstskinn, bruksslitage.
Utropspris

430157
UTDRAGSSOFFA Tidigt 1900-tal, furu, längd 193 cm, mindre slitage.
Utropspris

430153
FÅTÖLJER 1 par, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, skinnklädsel, bruksslitage.
Utropspris

430158
Utropspris

430155
Utropspris

430161
STOL Gustaviansk, 17/1800-tal, skuren dekor, slitage, fläckar, förstärkt.
Utropspris

430163
Utropspris

430165
Utropspris
1500-2000

430166
FÅTÖLJ Carl Malmsten "Ulfåsa" Åfors Möbelfabrik, stomme i björk, mindre skavmärken, klädselslitage.
Utropspris

430170
Utropspris

430180
Utropspris

430182
Utropspris
1500
1900

430178
SIDEBORD/SKRIVBORD 1900-talets första hälft, vitmålat, H 75, B 75, D 50 (cm) slitage, skavmärken.
Utropspris

430181
Utropspris

430094
PRYDNADSKANON längd 26 cm.
Utropspris

430095
PARTI vaser, skålar m.m. i konstglas
Utropspris
.300

430096
PARTI låda med radiorör.
Utropspris

430097
PARTI låda med radiorör.
Utropspris

430235
ANNICA OLSSON-UNNARYD. "Monopolspelande par" litografi 79/260, 39x35 cm.
Utropspris
275

430236
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR sign litografi 98/260, 50x40 cm.
Utropspris

430237
RICK ARNDAL opd, 50x61 cm.
Utropspris

430238
G ADÓN "domherre" opd, 38x46 cm.
Utropspris

430239
G ADÓN "rödstjärt" opd, 46x38 cm.
Utropspris

430240
TAGE ÅSÉN litografi 363/400, 33x48 cm.
Utropspris

430241
MAY K LEÓN litografi 70/260, 26x22 cm.
Utropspris