Föregående sida 1 2 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 27 28 Nästa sida

439086
PARTI KONSTBÖCKER.
Utropspris

439087
LUSEKOFTA strl L.
Utropspris
750

438999
GUNGHÄST 1900-talets första hälft, H 78, L 100 (cm) slitage, färgsläpp.
Utropspris

439301
KARMSTOL Gustaf Axel Berg, Nässjö stolfabrik - 1900-talets mitt, Windsormodell, björk, bruksslitage.
Utropspris

439302
Utropspris

439304
Utropspris

439305
SATSBORD 2 delar, 1950/60-tal, skivor i teak, det största H 49, B 60, D 35 (cm) bruksslitage.
Utropspris

439318
Utropspris
1500-2000
275

439322
Utropspris

439307
GOLVLAMPA 1960-tal, ek, märkt "EAE 127" höjd 145 cm, bruksslitage.
Utropspris

439311
Utropspris

439314
TAMBURMAJOR Rörmekano Fagerhult, 1900-talets andra hälft, guldfärgad, höjd 178 cm, bruksslitage.
Utropspris

439313
FÅTÖLJER 1 par, Jugend tidigt 1900-tal, mahogny, bruksslitage, skavmärken.
Utropspris

439320
BYRÅ 1950/60-tal, fanerad med teak, H 63, B 65, D 33 (cm) mindre bruksslitage.
Utropspris
650

439309
SPARK/KÄLKE 18/1900-tal, barnmodell, H 66, L 115 (cm) bruksslitage.
Utropspris

439312
Utropspris

439308
GOLVLAMPA 1900-talets mitt, ställbar arm, stålrör, gjuten fot, höjd stång 112 cm, slitage.
Utropspris

439000
STEGE 1900-talets första hälft, höjd 116 cm, slitage.
Utropspris

439178
SPEGEL Teak 1960 tal, märkt AB Nybrofabriken, h 95x43 cm.
Utropspris

439179
EWK (Ewert Karlsson) "Tage Erlander" tusch, 69x49 cm.
Utropspris

439180
ANNA SAHLSTRÖM träsnitt, 24x30 cm.
Utropspris

439181
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR litografi 45/150, 47x57 cm.
Utropspris

439182
GUNNAR BRUSEWITZ 3 st, tryck, 33x45 cm.
Utropspris

439183
TH JANSSEN "stilleben" opd, 51x41 cm.
Utropspris

439184
TAGE RHODIN krita, 84x39 cm.
Utropspris

439185
LENNART OLOFSSON opd, 65x54 cm.
Utropspris

439186
AFFISCH Lars Lerin, 67x97 cm.
Utropspris

439187
JOHANNSEN orientaliskt motiv opd 76x96 cm.
Utropspris

439188
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR krita, 60x85 cm.
Utropspris

439189
SPEGEL Empirestil, oval, h 64 cm.
Utropspris

439190
U GEZELIUS "stilleben", opp, 40x49 cm.
Utropspris

433698
SLARVTÄCKE material till ytterligare ett medföljer.
Utropspris

439303
VITRINSKÅP Modern tillverkning, fanerat med björk, H 106, B 80, D 31 (cm) bakvägg med skada.
Utropspris

439306
BANKETT tidigt 1900-tal, kudde medföljer, H 42/65, L 69 (cm) bruksslitage.
Utropspris

439310
STOLAR 1 par, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft, bruksslitage.
Utropspris

439315
Utropspris

439316
STEGE 1900-talets första hälft, höjd 189 cm, slitage.
Utropspris

439317
VITRINSKÅP Modern tillverkning, H 180, B 42, D 40 (cm) mindre bruksslitage.
Utropspris

439319
HÄNGSKÅP Allmogestil, daterat 1988, H 54, B 39 D (cm)
Utropspris

439321
Utropspris