Föregående sida 1 2 3 4 5 ... 37 38 Nästa sida

408535
Utropspris
3000-4000

408159
Utropspris
3000-4000
2200

408584
SKÅP MED SKRIVKLAFF, Allmoge, originalmålning, h 228 b 134 d 57 cm.
Utropspris
4000-6000
1900

408116
Utropspris
3000-4000
2800

369424
SALONGSMATTA Mahal handknuten 310x210 cm.
Utropspris
6000-8000
1550

408600
Utropspris
10000-15000
3600

408139
STOL Senbarock, 1700-tal, skuren dekor, slitage, renoverad/kompletterad.
Utropspris
500-1000
1250

408155
STOL Gustaviansk 17/1800-tal, skuren dekor, slitage.
Utropspris
500-1000
850

408136
STOLAR 2 st, Gustavianska 17/1800-tal, s.k. Bellmanstolar, slitage, skavmärken.
Utropspris
1500-2000

408548
KARMSTOLAR 1 par Art Deco 1920-tal, mahogny, bruksslitage.
Utropspris
1000-2000
1900

408599
PINNSOFFA Edsbyverken 1900-talets mitt, längd 160 cm, slitage, skavmärken.
Utropspris
1000-2000

408111
Utropspris
500-1000

408125
Utropspris
4000-6000
2700

408110
Utropspris
1500-2000
850

408188
Utropspris
2300

408538
Utropspris
2700

408544
Utropspris
1000-2000
1050

408174
SALONGSSOFFA Gustaviansk, 17/1800-tal, skuren dekor, längd 208 cm, slitage, fläckar.
Utropspris

408531
Utropspris
3000-4000
1550

369414
GALLERIMATTA Baktiari handknuten, 307x110 cm.
Utropspris
3000-4000

408123
Utropspris
1250

408142
Utropspris
1000-2000
750

408528
KARMSTOL Sengustaviansk 17/1800-tal, baljmodell, skuren dekor, slitage, fläckar.
Utropspris
3000-5000
1400

408527
KARMSTOL Sengustaviansk 17/1800-tal, baljmodell, skuren dekor, slitage, några mindre fläckar.
Utropspris
3000-5000
2600

408167
Utropspris
3000-4000
2600

408121
Utropspris
3000-4000
1650

408553
FÅTÖLJER 1 par, Öronlappsmodell, 1900-talets andra hälft, slitage, skavmärken.
Utropspris
1000-2000
750

408143
Utropspris
1800

408182
Utropspris
2200

369412
SALONGSMATTA Baktiari handknuten 305x215 cm.
Utropspris
5000-7000
2600

408565
Utropspris
1500-2000

369439
SALONGSMATTA Keshan handknuten 313x200 cm.
Utropspris
5000-7000
1250

407218
Utropspris
850

369435
SALONGSMATTA Ghom handknuten 315x210 cm.
Utropspris
5000-7000
1300

408149
MONTERBORD Tidigt 1900-tal i ek, skuren dekor, H 74, Dia 61 (cm), bruksslitage.
Utropspris
1000-2000
1500

408145
Utropspris
1500-2000

408183
Utropspris

408184
GOLVUR Allmoge, Rokokostil 17/1800-tal, senare målning, höjd 194 cm, slitage, färgsläpp, lod saknas.
Utropspris
375

369422
SALONGSMATTA Täbriz handknuten 380x295 cm.
Utropspris
7000-9000
1650

408172
Utropspris
750