Föregående sida 1 2 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 40 41 Nästa sida

432658
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 12x18, Månsken, enligt lapp på baksidan Nils Ove Olson.
Utropspris

432659
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opp13x26, Danskt segelfartyg.
Utropspris

432660
RELIEF gjutjärn 46x40 cm.
Utropspris

432661
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opp 21x30, Fiskeläge.
Utropspris

432662
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR opd 25x31, Kor, sigenrad E Molander 1896.
Utropspris

432663
LJUSSTAKAR paret mässing höjd 18 cm.
Utropspris

432664
PARTI bestick, ljusstakar, underlägg.
Utropspris

432665
NOTSTÄLL 2 st.
Utropspris

432666
PRYDNADSKANON Stafsjö Bruk total längd 35 cm.
Utropspris

432667
STÖVELKNEKT mässing.
Utropspris

432668
PARTI kakfat, coaster, taklampa.
Utropspris

432294
SERVISPORSLIN bl.a. terrin Köpenhamns Porslinsmåleri 36 delar.
Utropspris

432295
BORDSLAMPA höjd 65 cm.
Utropspris

432296
LOCKURNA Kunglig Dansk Blå blomster, höjd 30 cm.
Utropspris

432297
TERRIN Kunglig Dansk Blå blomster, längd 24 cm.
Utropspris

432298
FIGURINER 4 st, Bing & Gröndalfigurinen med skada, höjd 25 cm och lägre.
Utropspris

432299
PARTI mockakopp m.m. Kunglig dansk och B&G.
Utropspris

432300
PARTI konstglas 30 cm och mindre.
Utropspris

432301
KOPPARKOKARE 7 st bl.a.Skultuna 6 liter.
Utropspris

432755
MATSERVIS Johnson Bros The Pontracina50 delar, några delar med skador.
Utropspris

432756
PARTI keramik.
Utropspris

432757
PARTI ljusgrottor, ljusstakar, glasblock bl.a. Iittala
Utropspris

432758
PARTI bestick, fat , ljusstakar m.m. i nysilver.
Utropspris

432759
PARTI bokstör, tunna, africana.
Utropspris

431917
Utropspris

432544
CYKEL Crecent 24 tum, bruksslitage, nyckel finns.
Utropspris

432545
GOLVLAMPA ek märkt STA höjd 145 cm.
Utropspris

432546
GOLVLAMPA höjd 155 cm.
Utropspris

432547
GOLVLAMPA mässing höjd 160 cm.
Utropspris

432548
SOFFA PI Langlos Möbelfabrikker, fyrsits, längd 235 cm, klädseln med mindre skador.
Utropspris

432549
KARMSTOL empirestil, sitthöjd ca 45 cm, total höjd 80 cm.
Utropspris
375

432550
KARMSTOLAR paret rokokostil, plyschklädsel, bruksslitage.
Utropspris

432551
SÄNGBORD paret rokokostil höjd 69 cm, bredd 30 cm, djup 50 cm, bruksslitage/skavmärken.
Utropspris

432552
MÅNBORD betsad fura, 18/1900-tal, höjd 74 cm, diameter 122 cm.
Utropspris
1050

432543
CYKEL DBS Kiliminajaro, 26 tum, bruksslitage, nyckel finns
Utropspris

432352
KRISTALLKRONA höjd utan kedja ca 55 cm.
Utropspris

432353
TAKLAMPA 1950/60-tal höjd 60 cm.
Utropspris

432354
TAKLAMPA med prismor diameter 30 cm.
Utropspris

432355
TAKLAMPA 1950/60-tal höjd 55 cm.
Utropspris

432356
TAKLAMPA med prismor, höjd utan kedja 40 cm.
Utropspris
700