Föregående sida 1 2 ... 14 15 16 17 18 19 20 ... 24 25 Nästa sida

443821
SÄNGMATTOR 2 st, Pakistan, handknutna, 100x64 & 94x64 cm, bruksslitage.
Utropspris

443822
SALONGSMATTA Boccara handknuten, signerad, 300x200 cm, bruksslitage, några fläckar.
Utropspris

443823
MATTA Röllakan modern tillverkning, handvävd 240x173 cm
Utropspris

443824
Utropspris

443825
SALONGSMATTA Persisk handknuten, 287x201 cm, några mindre fläckar.
Utropspris
1500-2000
1300

443826
MATTA Rya-typ, modern tillverkning, 150x82 cm, bruksslitage.
Utropspris

443827
MATTA Atlas maskinknuten, 204x141 cm, bruksslitage.
Utropspris

443828
MATTA Handvävd 50/60-tal, 170x103 cm, bruksslitage.
Utropspris

443829
MATTA Afghan, handknuten, 210x145 cm, bruksslitage.
Utropspris

443830
MATTA Persisk, tät handknuten, 244x167 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris
1500

443831
MATTA Hamadan handknuten, 130x78 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

443910
EMALJHINK höjd 30 cm.
Utropspris

443911
POLERMASKIN.
Utropspris

443912
KOMPOTTSKÅLAR 2 st, pressglas, höjd 15/20 cm.
Utropspris

443913
BLOMKRUKOR 2 st, Rörstrand Gunnar Nylund, höjd 13 cm.
Utropspris

443914
KRUKOR 2 st, höjd 23/30 cm.
Utropspris

443915
GARDINOMTAG 4 st, 11 cm.
Utropspris

443642
KIKARE 2 st, Scanlux 7x50, Yashica 7x50.
Utropspris

443643
STRINDBERGSLAMPA mässingsfot, höjd 42 cm.
Utropspris

443644
BLOMKRUKA Rörstrand Gunnar Nylund, höjd 13 cm.
Utropspris

443645
VAS stengods, Gunnar Nylund, Nymölle, höjd 9.5 cm.
Utropspris

443646
TASERUDSSTAKE Koppfeldt Arvika, höjd 27 cm.
Utropspris

443647
LJUSKRONA mässing, höjd utan förlängning 24 cm.
Utropspris

443648
SKULPTUR keramik, höjd 32 cm, signerad.
Utropspris

443649
VAS Upsala-Ekeby, höjd 23 cm.
Utropspris
275

443650
LAMPFOT keramik, höjd med skärmhållare 43 cm, glasyrsläpp.
Utropspris

443651
TAKLAMPA plåt, etikettmärkt Horn, diameter 45 cm.
Utropspris

443652
ROLF LUNDQVIST trätavla 40x43 cm.
Utropspris

443653
ROLF LUNDQVIST trätavla 39x32 cm.
Utropspris

443654
LAMPETT skuren, signerad Matts i Taserud, höjd 39 cm.
Utropspris

443655
KAKFAT mässing, Firma Lars Holmström, Arvika, 23x30 cm.
Utropspris

443656
PARTI kristallskålar bl.a. Orrefors Corona, konfektskål (nagg).
Utropspris

443657
OLOF PERSSON opp25x21, "Ensam i landskap".
Utropspris

443658
SVEN SCHÜTZER-BRANZÉN opp, 13x13, Pioner.
Utropspris

443659
GARDINLÄNGDER 2 st, hemvävda, någon reva.
Utropspris

443660
PARTI armbandsur.
Utropspris

443661
BOK Elof Hellquist: Svensk Etymologisk ordbok.
Utropspris

443662
BÖCKER diverse topografi Värmland.
Utropspris

443663
VAS Erik Höglund Boda, höjd 25 cm.
Utropspris

443664
VAS "Presto", Tamara Aladin, Riihimäen Lasi, Finland, höjd 28 cm.
Utropspris