Föregående sida 1 2 ... 15 16 17 18 19 20 ... 23 24 Nästa sida

436325
MATTA Hamadan, Persisk handknuten, 203x92 cm, bruksslitage.
Utropspris

436326
RYAMATTA "Värmlandsrya" handvävd, ca 250x180 cm.
Utropspris

436327
MATTA Afshar, Persisk handknuten, 238x175 cm, liten fläck, mindre bruksslitage.
Utropspris
1500

436328
MATTA Kasthall, 198x139 cm, bruksslitage.
Utropspris

436329
MATTA Orientalisk handknuten, 160x86 cm, bruksslitage.
Utropspris

436330
MATTA Persisk handknuten, 192x73 cm, slitage, ojämn storlek.
Utropspris

436331
MATTA Bochara, handknuten, 185x126 cm, bruksslitage.
Utropspris

436332
MATTA Maskinknuten, 233x151 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

436333
MATTA Kina, handknuten, 256x155 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

436334
MATTA Bochara, handknuten, 253x165 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

436335
MATTA Sarogh, Persisk handknuten, 220x138 cm, bruksslitage.
Utropspris

436336
MATTA Orientalisk handknuten, 165x99 cm, slitage.
Utropspris

436337
MATTA Nain, Persisk handknuten, 135x88 cm, bruksslitage, några fransar saknas.
Utropspris

436338
MATTA Nain, Persisk handknuten, 127x90 cm, bruksslitage.
Utropspris

436339
RYAMATTA 1900-talets mitt, handvävd, 148x95 cm, bruksslitage.
Utropspris

436340
MATTA Kirman, handknuten, 248x174 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris
1500-2000

436341
MATTA Pakistan, handknuten, 188x127 cm, bruksslitage.
Utropspris

436342
MATTA Bochara, handknuten, 250x161 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

436343
MATTA Persisk handknuten, 86x58 cm.
Utropspris

436344
TRASMATTA Vävd av vävprojektet på Ransäters Hembygdsgård, 188x139 cm, bruksslitage.
Utropspris

436345
MATTA Bochara, handknuten, 200x135 cm, bruksslitage.
Utropspris

436346
GALLERIMATTA Maskinknuten, 257x76 cm, någon mindre fläck, bruksslitage.
Utropspris

436347
MATTA Gabbeh, handknuten, 239x172 cm, bruksslitage.
Utropspris

436348
MATTA Ull, vävd, 190x138 cm, bruksslitage.
Utropspris

436349
MATTA Kirman, handknuten, 202x142 cm, fransar saknas delvis, fläckar.
Utropspris

436350
Utropspris

436351
MATTA Maskinknuten, Bocharamönstrad, 200x80 cm.
Utropspris

436352
MATTA Maskinknuten, 238x167 cm, bruksslitage, några mindre fläckar.
Utropspris

436353
MATTA Bochara, handknuten, 172x98 cm, bruksslitage.
Utropspris

436354
MATTA Orientalisk handknuten, 247x147 cm, bruksslitage, något ojämn storlek.
Utropspris

436355
MATTA Kirman, Persisk handknuten, 190x190 cm, slitage, bitvis kraftigt.
Utropspris

436356
MATTA Persisk handknuten, 137x80 cm, bruksslitage.
Utropspris

436357
MATTA Kirman, Persisk handknuten,149x93 cm, slitage.
Utropspris

436358
MATTA Nain, Persisk handknuten, 129x92 cm, bruksslitage.
Utropspris

436359
MATTA Persisk handknuten, 214x106 cm, mindre bruksslitage.
Utropspris

436360
MATTA Hamadan, Persisk handknuten, 209x111 cm, bruksslitage.
Utropspris

436361
MATTA Orientalisk handknuten, 190x135 cm, bruksslitage, fransar saknas.
Utropspris

436362
MATTA Orientalisk handknuten, dia 100 cm, bruksslitage.
Utropspris

436363
MATTA Bochara, handknuten, 203x96 cm, fläck.
Utropspris

436364
MATTA Rya, handvävd 205x137 cm, bruksslitage, någon fläck.
Utropspris