Karlstad-Hammarö Auktionsverk

Pågående auktioner/Alla kategorier/
Föregående sida 1 2 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Nästa sida

Sortera efter 



446341
BOK Eric Dahlberg: Svecia Antiqua et Hodierna.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-22 22:50:00

446342
PARTI kärlhanddukar.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
200

Auktionen avslutas
2018-11-22 22:52:00

446343
LABYRINTSPEL Brio, kula saknas.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-22 22:54:00

446344
STEREODELAR Yamaha.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
70

Auktionen avslutas
2018-11-22 22:56:00

446345
SYMASKIN Nornan.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-22 22:58:00

446346
SYMASKIN Husqvarna Optima 190.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
80

Auktionen avslutas
2018-11-22 23:00:00

447251
KARMSTOLAR 1 par, Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, mindre bruksslitage (prov...
Utropspris
1000-1500
Aktuell budnivå
225

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:00:00

447238
PIEDESTAL Empirestil, 1900-talets mitt, förgylld dekor, stenskivor, höjd 67 cm. (proveniens samlarhe...
Utropspris
400
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:02:00

447252
TAMBURMAJOR Produktionsgruppen Ifm - 1900-talets andra hälft, guldfärgad, höjd 181 cm, bruksslitage...
Utropspris
400
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:04:00

447254
BYRÅ Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft, dekor med bronser, H 67, B 64, D 28 (cm) mindre brukss...
Utropspris
600
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:06:00

447258
GOLVUR Rokokostil, 1900-talets mitt, skuren förgylld dekor, höjd 180 cm, mindre skavmärken, några mi...
Utropspris
800
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:08:00

447263
FÅTÖLJ 1900-talets andra hälft, mindre bruksslitage.
Utropspris
1000
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:10:00

447265
STOLAR 1 par, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, vitmålade, omklädda, mindre skavmärken.
Utropspris
500
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:12:00

447240
SÄNGBORD Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, patinerad yta, H 62, B 54, D 41 (c...
Utropspris
400
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:14:00

447241
STOL Gustaviansk stil, 1900-talets mitt, björk, broderad dyna, bruksslitage. (proveniens samlarhem G...
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:16:00

447244
TABURETT Gustaviansk stil, 1900-talets mitt, björk, skuren dekor, broderad dyna, H 45, L 51, B 38 (c...
Utropspris
400
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:18:00

447245
STOLAR 1 par, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, bruksslitage, skavmärken (proveniens samlarhem Gr...
Utropspris
400
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:20:00

447248
BYRÅ/SÄNGBORD Rokokostil, 1900-talets andra hälft, mahogny, H 72, B 43, D 32 (cm) mindre skavmärken ...
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:22:00

447257
LÄKARPALL 1900-talets andra hälft, kromade stålrör, dyna klädd med konstskinn, dia 33 (cm)
Utropspris
500
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:24:00

447256
BYRÅ Rokokostil, 1900-talets andra hälft, H 74, B 87, D 37 (cm) bruksslitage, krackelerad lack. (pro...
Utropspris
500
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:26:00

447250
PELARBORD 1 par, Rokokostil, 1900-talets andra hälft, H 62, B 57, D 42 (cm/st) bruksslitage, 1 med n...
Utropspris
500
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:28:00

446347
STEREO Philips.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:30:00

446348
PARTI strösockerskål nysilver, visitkortsetui, fickpluntor.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:32:00

446493
KLÄNNING Vintage, storlek 44.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:34:00

446494
KLÄNNING Vintage, GR Designt, storlek S.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:36:00

446495
KLÄNNING Vintage, storlek 46.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:38:00

446496
KLÄNNING Vintage.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:40:00

446901
TAVLOR 7 st.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:42:00

446902
ARBETSLAMPA Asea.
Utropspris
400
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:44:00

446903
OLJEMÅLNINGAR 3 st bl.a. Knut Olson.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
0

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:46:00

446904
SERVIS bl.a. 12 kaffekoppar med fat och assietter, matservisen ej komplett.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:48:00

446905
KARAFF + 3 GLAS höjd 13.5/22.5 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:50:00

446906
VAS höjd 37 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:52:00

446907
TILLBRINGARE kristall, höjd 30 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
90

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:54:00

446908
KRISTALLKARAFF höjd 44 cm, fotnagg.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:56:00

446909
DOCKSKÅP med diverse möbler.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2018-11-23 19:58:00

446910
PARTI julpynt.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 20:00:00

446911
PARTI julpynt.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
60

Auktionen avslutas
2018-11-23 20:02:00

446912
PARTI tennföremål.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
50

Auktionen avslutas
2018-11-23 20:04:00

446913
KRUKOR 2 st höjd 21/22 cm.
Utropspris
300
Aktuell budnivå
125

Auktionen avslutas
2018-11-23 20:06:00