KHAV
Nästa Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Nästa Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Nästa Kvalitetsauktion


525684
FÄLLSTOLAR 2 st, 1900-talets mitt, stomme i bambu, beslag i mässing & ...
Aktuellt bud: 900
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:00:00
525672
KARMSTOLAR 4 st, Windsormodell, Nesto, 1900-talets andra hälft, björk, ...
Aktuellt bud: 600
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:02:00
525674
DRÄNGSÄNG Allmoge - Karl-Johan, 1800-talets första hälft, ådringsmålad ...
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:04:00
525675
MATBORD Barockstil, 18/1900-tal, ek, vridna ben, H 74, B 89, D 90 (cm) ...
Aktuellt bud: 500
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:06:00
525665
SÄNGBORD 1 par, 1930/40-tal, fanerade med björk, skuren dekor, glasski ...
Aktuellt bud: 1200
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:08:00
525664
AVLASTNINGSBORD Hans-Agne Jakobsson, Åhus AB, 1950/60-tal, stringmodel ...
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:10:00
525663
HÄNGVITRINSKÅP Rokokostil, 1900-talets andra hälft, fanerat med mahogn ...
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:12:00
525660
BARSTOLAR 1 par, 2000-tal, kromade stålrör, dynor klädda med svart kon ...
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:14:00
525656
SOFFBORD 1950/60-tal, fanerat med teak, svartlackerad benställning, un ...
Aktuellt bud: 475
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:16:00
525655
SYBORD 1900-talets mitt, fanerat med mahogny, 3 ben, beslag i mässing, ...
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:18:00
525646
KARMSTOL Yngve Ekström, Swedese, 1900-talets andra hälft, furu, brukss ...
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:20:00
525647
SKINNPUFF 1900-talets andra hälft, H 31, Dia 55 (Cm) bruksslitage.
Aktuellt bud: 450
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:22:00
525649
SALONGSBORD Rokokostil, 1900-talets andra hälft, H 73, B 76, D 50 (cm) ...
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:24:00
525650
PALL Industri, 1900-talets mitt, stomme i metall, snurrbar, höj/sänkba ...
Aktuellt bud: 1050
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:26:00
525651
PALLAR 2 st, 1900-talets mitt, H 46, B 33 (cm/st) något olika, slitage ...
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:28:00
525976
VASER + TILLBRINGARE Eda, bl.a. Facett och Kulor, höjd 22 cm och lägre ...
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:30:00
525977
LOCKSKÅLAR paret, Meissen, diamater 11.5 cm, andrasortering.
Aktuellt bud: 300
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:32:00
525978
LOCKASK + KANNA Meissen, kannans höjd 15 cm.
Aktuellt bud: 750
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:34:00
525979
LERKÄRL ca 45 cm.
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:36:00
525980
LERKÄRL ca 45 cm.
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:38:00
525981
PSALMBOK 1778.
Aktuellt bud: 1000
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:40:00
525982
TAKLAMPA troligen Jo Hammerborg Danmark, diameter ca 30 cm, nydragen e ...
Aktuellt bud: 90
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:42:00
525983
PARTI fat Gynnar Nylund, ljusstakar, lockask.
Aktuellt bud: 90
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:44:00
525984
PARTI figurin, karaff + 5 glas.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:46:00
525985
PARTI keramik, bl.a. Upsala Ekeby Mari Simmulson "Luna", 15 cm.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:48:00
525986
VASER + FAT Eda, fasettslipade, höjd 21 cm, smånagg,den lilla vasen si ...
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:50:00
525987
PARTI glas olika modeller, bl.a. Kosta, höjd 6-7.5 cm.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:52:00
525988
VÄGGPENDYL ca 50 cm.
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:54:00
525989
PARTI mässingsföremål.
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:56:00
525990
PARTI plåtburkar, höjd 25 cm och lägre.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2020-10-26 19:58:00
525225
PARTI besman, bakspade, brandspruta.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-10-26 20:00:00
525226
SVEPASK längd 37 cm.
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2020-10-26 20:02:00
525227
PLÅTBRICKA 42x56 cm.
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2020-10-26 20:04:00
525228
TEXTILIER 3 st.
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2020-10-26 20:06:00
525229
SABEL Tuledo 1834, längd 82 cm.
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2020-10-26 20:08:00
525230
VALENTINA OKSALA akvareller 4 st 20x28, Landskap.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-10-26 20:10:00
525231
KÄNGOR Lacrosse, strl 39, oanvända.
Aktuellt bud: 450
Auktionen avslutas: 2020-10-26 20:12:00
525232
TESAMOVAR höjd 32 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-10-26 20:14:00
525233
HÖGANÄSKRUKOR 1 och 5 liter.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2020-10-26 20:16:00
525234
ASSIETTER 6 st, Rörstrand Koka, diameter 21 cm.
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2020-10-26 20:18:00


LARS LERIN såld för 196 000 kr
Inlämning pågår till nästa kvalitetsauktion
MYNT
Just nu stor efterfrågan på mynt, smycken, fickur