KHAV

På grund av sjukdom tar det längre tid än vanligt att skicka inropade föremål.

Vårens Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Vårens Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Vårens Kvalitetsauktion


544562
SÄNGBORD Tidigt 1900-tal, björk, marmorskiva, H 77, B 40, D 40 (cm) br ...
Aktuellt bud: 1300
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:00:00
544563
KOLONNPIEDESTAL Gjutmassa, höjd 72 cm.
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:02:00
544561
SÄNGBORD Tidigt 1900-tal, björk, marmorskiva, H 70, B 40, D 40 (cm) br ...
Aktuellt bud: 1300
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:04:00
544544
PIEDESTAL Empirestil, 1900-talets mitt, förgylld dekor, stenskivor, hö ...
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:06:00
544549
VÄGGHYLLA Marcello Siard, Kartell - Italien 1900-talets andra hälft, p ...
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:08:00
544552
GOLVLAMPA Luco Ab - Göteborg, 1900-talets mitt, teak, fot i gjuten met ...
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:10:00
544539
KARMSTOL Rokokostil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, bruksslita ...
Aktuellt bud: 300
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:12:00
544553
PELARBORD Senempire, 1800-tal, fanerat med mahogny, rikt skuren dekor, ...
Aktuellt bud: 1050
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:14:00
544554
AVLASTNINGSBORD AB Seffle Möbelfabrik, 1960-tal, teak, H 59, B 70, D 5 ...
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:16:00
544556
HÄNGSKÅP Allmoge, 17/1800-tal, senare målning, H 66, B 61, D 21 (cm) s ...
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:18:00
544558
BOCKBÄNK 1900-talets andra hälft, furu, H 46, L 90, B 36 cm) bruksslit ...
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:20:00
544560
SPEGEL/VÄGGHYLLA 18/1900-tal, H 88, B 60, D 19 (cm) slitage.
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:22:00
544555
SÄNGBORD Ferdinand Lundquist - Göteborg, 1900-talets mitt, fanerat med ...
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:24:00
544568
STEREO "Retro Line" Modern tillverkning, radio, cd, kassett, skivspela ...
Aktuellt bud: 750
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:26:00
544586
MATBORD Gustaviansk stil, 1900-talets mitt, fanerat med mahogny, fothy ...
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:28:00
544459
PARTI diverse keramik, höjd 25 cm och lägre.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:30:00
544460
PARTI snapsglas m.m., bl.a. blåsta.
Aktuellt bud: 90
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:32:00
544461
KAFFESKEDAR 12 st, silver, total vikt 190 g, monogram.
Aktuellt bud: 425
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:34:00
544462
KAFFESKEDAR 6 st, silver, total vikt 49 g, monogram.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:36:00
544463
MÄSSINGSKLOCKA 0/8, diameter 16 cm.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:38:00
544464
BRÄNNVINSFLASKOR 1+3, höjd 5/20 cm.
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:40:00
544465
SKÅLAR 2 st, konstglas, Kosta Boda, Ulrica Hydman Vallien, ca 15 cm.
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:42:00
544466
BADRUMSSKÅP 42x32 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:44:00
544467
BRICKOR 3 st, nysilver, längd 52 cm och mindre, en med gravyr.
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:46:00
544468
PARTI nysilverbestick.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:48:00
544469
PARTI bestick m.m., nysilver.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:50:00
544470
VÄSKOR Karen Millen och M Collection, längd 25/30 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:52:00
544471
PARTI slipsar.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:54:00
544472
PARTI Rosa Ljung m.m.
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:56:00
544473
NALLEBJÖRN äldre, längd ca 50 cm, skador.
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2021-04-17 19:58:00
544474
KAFFEPORSLIN stort parti, olika modeller.
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2021-04-17 20:00:00
544475
SYMASKIN Singer, Fashion Mate.
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2021-04-17 20:02:00
544476
STEKGRYTA diameter 34 cm.
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2021-04-17 20:04:00
544477
KRISTALLSKÅL Orrefors, diameter 21 cm.
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2021-04-17 20:06:00
544478
JULKRUBBA med figurer.
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2021-04-17 20:08:00
544479
PARTI glas olika modeller, höjd 14 cm och lägre.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2021-04-17 20:10:00
544490
GOLVVAS ostindisk, höjd 40 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2021-04-17 20:12:00
544491
BORDSFOTOGENLAMPA höjd 83 cm.
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2021-04-17 20:14:00
544492
KANDELABER med prismor, höjd 44 cm.
Aktuellt bud: 400
Auktionen avslutas: 2021-04-17 20:16:00
544493
KRUKOR 3 st, keramik, diameter ca 20 cm.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2021-04-17 20:18:00


LARS LERIN såld för 196 000 kr
Inlämning pågår till nästa kvalitetsauktion
MYNT
Just nu stor efterfrågan på mynt, smycken, fickur