KHAV

ÄNDRADE ÖPPETTIDER
Torsdag 26/5 - Stängt



Vårens Kvalitetsauktion, Visning pågår
Vårens Kvalitetsauktion, Visning pågår
Vårens Kvalitetsauktion, Visning pågår
Vårens Kvalitetsauktion, Visning pågår
Vårens Kvalitetsauktion, Visning pågår


589902
HERRBETJÄNT Fratelli Reguitti, Italien 1900-talets andra hälft, höjd 1 ...
Aktuellt bud: 450
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:00:00
589905
GOLVLAMPA 1950/60-tal, svartlackerat stål, 3 ben, höjd 115 cm, brukssl ...
Aktuellt bud: 425
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:02:00
589901
AVLASTNINGSBORD 1950/60-tal, fanerat med teak, svartlackerade ben, fot ...
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:04:00
589906
ETAGEBORD 1900-talets första hälft, H 75, B 44, D 50 (cm) slitage, tor ...
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:06:00
589913
HÄNGHÖRNSKÅP Allmogestil, daterat 1936, H 72, B 66, D 40 (cm) slitage. ...
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:08:00
589914
GOLVLAMPA MAE - Möller Armatur - Eskilstuna, 1960-tal, teak och mässin ...
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:10:00
589916
KOFFERT Tidigt 1900-tal, H 53, B 77, D 48 (cm) slitage, nyckel saknas. ...
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:12:00
589917
KISTA Kamfer, Ostindisk, 1900-talets andra hälft, rikt skuren dekor, H ...
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:14:00
589918
BYRÅ 1900-talets andra hälft, fanerad med ek, H 74, B 65, D 34 (cm) br ...
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:16:00
589921
BARSTOLAR 3 st, Johansson Design - Markaryd, 1900-talets andra hälft, ...
Aktuellt bud: 300
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:18:00
589923
BYRÅ Rokokostil, 1900-talets andra hälft, fanerad med mahogny, stenski ...
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:20:00
589924
BYRÅ/SÄNGBORD Sent 1900-tal, H 52, B 52, D 35 (cm) bruksslitage, repor ...
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:22:00
589925
SÄNGBORD 2000-tal, stålrör, glasskiva, H 65, B 38, D 35 (cm) slitage. ...
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:24:00
589926
HALLBYRÅ 1900-talets mitt, vitlackerad, H 69, B 66, D 31 (cm) brukssli ...
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:26:00
589927
GOLVLAMPA Philips, 1900-talets andra hälft, vitlackerad metall, ställb ...
Aktuellt bud: 475
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:28:00
590362
KAROTTER 3 st, Rörstrand Blå Eld, tillverkningsdefekter, längd 25-29 c ...
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:30:00
590363
TALLRIKAR + ASSIETTER Gefle Cosmos, 11+11, diameter 18/23 cm.
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:32:00
590364
SERVISPORSLIN udda delar, i huvudsak Gefle Cosmos.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:34:00
590365
LAKANSVÄV.
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:36:00
590366
BRICKA plåt, Ryssland, 34x47 cm.
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:38:00
590367
ERIK OLSON litografi 24x28, Helgmålsbön.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:40:00
590368
PARTI diverse porslin.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:42:00
590369
TEPORSLIN Gefle Cosmos, 4 koppar, 6 fat, 6 assietter, sockerskål, gräd ...
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:44:00
590370
GLÖGGRYTA koppar, Ystad Metall.
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:46:00
590371
SOLGLASÖGON RayBan.
Aktuellt bud: 300
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:48:00
590372
VAS höjd 20 cm.
Aktuellt bud: 100
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:50:00
590373
PARTI skrin, sybaron, dosa, längd 23 cm och mindre.
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:52:00
590374
SNUSDOSOR 2 st, masurbjörk, 8/8.5 cm.
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:54:00
590375
FAT konstglas, Muurla Finland, diameter ca 40 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:56:00
590376
KORG rotarbete, diameter 22 cm.
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2022-05-25 19:58:00
590377
KAFFESERVIS Rosental, Classic Collection, för 12 personer.
Aktuellt bud: 225
Auktionen avslutas: 2022-05-25 20:00:00
590378
SERVISGLAS 10+4+4, höjd 7.5/9.5/11.5 cm.
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2022-05-25 20:02:00
590379
PARTI fruktknivar, matbestick.
Aktuellt bud: 0
Auktionen avslutas: 2022-05-25 20:04:00
590380
STEKPANNA koppar, Polaris, diameter 23 cm.
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2022-05-25 20:06:00
590381
SELTERGLAS 6 st, Orrefors Karolina, höjd 8 cm, ett med nagg.
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2022-05-25 20:08:00
590382
SERVISGLAS 3+4+4, höjd 7/12/13 cm, ett av de minsta med nagg.
Aktuellt bud: 60
Auktionen avslutas: 2022-05-25 20:10:00
590383
SERVISDELAR 6 st, Aluminia "Pyrolin", 37 cm och mindre.
Aktuellt bud: 150
Auktionen avslutas: 2022-05-25 20:12:00
590384
KUDDAR 4 st, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank, Tulpaner, ca 30x30 cm.
Aktuellt bud: 375
Auktionen avslutas: 2022-05-25 20:14:00
590385
VÄGGLAMPOR 4 st, skärmar med mönster från Firma Svenskt Tenn, höjd 18 ...
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2022-05-25 20:16:00
590386
PARTI dockor, lackarbeten, höjd 36 cm och lägre.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2022-05-25 20:18:00


LARS LERIN såld för 196 000 kr
Inlämning pågår till nästa kvalitetsauktion
MYNT
Just nu stor efterfrågan på mynt, smycken, fickur