KHAV
Nästa Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Nästa Kvalitetsauktion
Inlämning pågår
Nästa Kvalitetsauktion


521593
BLOMLÅDA Gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, skuren dekor, kannelerade ...
Aktuellt bud: 800
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:00:00
521596
BYRÅ Sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft, fanerad med mahogn ...
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:02:00
521599
FÅTÖLJER 1 par, Odd Knutsen "Luna Chair" Hjellegjerde A/S, Norge 1970- ...
Aktuellt bud: 1450
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:04:00
521600
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ Engelsk stil, 1900-talets andra hälft, läderklädsel, b ...
Aktuellt bud: 1550
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:06:00
521597
HERRBETJÄNT 1900-talets andra hälft, med byxpress, beslag i mässing, h ...
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:08:00
521598
GOLVLAMPA 1900-talets mitt, 2 ljusarmar, mässing, höjd 155 cm, brukssl ...
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:10:00
522202
FÅTÖLJ Modern tillverkning, kromade stålrör, formpressad sits & rygg k ...
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:12:00
522203
FÅTÖLJ Nyrokoko, 1800-talets andra hälft, stomme i valnöt, bruksslitag ...
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:14:00
522204
PALL 1960-tal, benställning i teak, dyna klädd med svart konstskinn, H ...
Aktuellt bud: 250
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:16:00
522206
SALONGSSOFFA Rokokostil, 1900-talets andra hälft, skuren dekor, längd ...
Aktuellt bud: 700
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:18:00
522205
AVLASTNINGSBORD 1900-talets andra hälft, skiva klädd med koppar, H 51, ...
Aktuellt bud: 125
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:20:00
522201
PALL 1900-talets mitt, björk, höjd 65, dia 34 (cm) bruksslitage, 1 ben ...
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:22:00
522207
FÅTÖLJ Rokokostil, 1900-talets andra hälft, bruksslitage, löst klädsel ...
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:24:00
522209
MATGRUPP Sent 1900-tal, 3 stolar med formpressad sits, bord H 73, Dia ...
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:26:00
522210
PINNSTOL Stocka - Stockaryd, 1900-talets andra hälft, svartmålad, bruk ...
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:28:00
522212
SIDEBOARD 1950/60-tal, fanerat med teak, löstagbar överdel, utdragbar ...
Aktuellt bud: 1150
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:30:00
522213
BLOMLÅDA 1900-talets andra hälft, klädd med koppar, ben i teak, insats ...
Aktuellt bud: 375
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:32:00
522214
SÄNGBORD 1 par, 2000-tal, fanerade med körsbär, ben i metall, H 50, B ...
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:34:00
522215
AVLASTNINGSBORD 18/1900-tal, furu, H 72, B 70, D 49 (cm) slitage, lite ...
Aktuellt bud: 400
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:36:00
522216
SKRIVBORD Tidigt 1900-tal, ek, H 77, B 110, D 64 (cm) bruksslitage, ny ...
Aktuellt bud: 600
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:38:00
522217
STOL Rokokostil, 1900-talets andra hälft, rikt skuren dekor, bruksslit ...
Aktuellt bud: 375
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:40:00
522211
PINNSTOL Gunnar Eklöf "Åkerblomstolen" 1900-talets mitt, svartmålad, ...
Aktuellt bud: 175
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:42:00
522218
VITRINSKÅP Sent 1900-tal, furu, H 200, B 141, D 39 (cm) kulfötter medf ...
Aktuellt bud: 350
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:44:00
522219
PALL signerad Rune Larsson, 2000-tal, tre ben, i rönn, H 41, L 46 (cm) ...
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:46:00
522220
PIEDESTAL 1900-talets första hälft, björk, höjd 100 cm, bruksslitage. ...
Aktuellt bud: 300
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:48:00
522221
AVLASTNINGSBORD Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, kaklad skiv ...
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:50:00
522222
SOFFBORD Modern tillverkning, underrede i guldfärgad metall, glasskiva ...
Aktuellt bud: 900
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:52:00
522223
SÄNGBORD 1 par, 2000-tal, H 61, B 52, D 38 (cm) bruksslitage.
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:54:00
522224
STOL Gustaviansk stil, 1900-talets mitt, handgjord, skuren dekor, bruk ...
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:56:00
522225
BYRÅ Gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, dekor med intarsia, br ...
Aktuellt bud: 550
Auktionen avslutas: 2020-09-26 19:58:00
522169
EFTERRÄTTSSKÅLAR 12 st, Eda.
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2020-09-26 20:00:00
522170
PARTI sjal Marimekko, 2 handväskor.
Aktuellt bud: 70
Auktionen avslutas: 2020-09-26 20:02:00
522171
BRANDSLÄCKARE.
Aktuellt bud: 80
Auktionen avslutas: 2020-09-26 20:04:00
522172
LJUSSTAKE Peter Jensen Köpenhamn, höjd 20 cm.
Aktuellt bud: 325
Auktionen avslutas: 2020-09-26 20:06:00
522173
SKÅLAR 3 st Orrefors varav 2 Selena, signerade, diameter 11/12 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-09-26 20:08:00
522174
PARTI keramik S:t Erik, Ekeby (Atterberg) m.m.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-09-26 20:10:00
522035
FOTOGRAFI ram ek och förgylld 18/1900 tal, liten dekorbit saknas, 54x4 ...
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-09-26 20:12:00
522036
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR litografi 3/125, 75x54 cm.
Aktuellt bud: 200
Auktionen avslutas: 2020-09-26 20:14:00
522037
SVEN JOHNZON opp, 60x75 cm.
Aktuellt bud: 50
Auktionen avslutas: 2020-09-26 20:16:00
522038
ULRICA HYDMAN-VALLIEN tryck, 48x54 cm.
Aktuellt bud: 275
Auktionen avslutas: 2020-09-26 20:18:00


LARS LERIN såld för 196 000 kr
Inlämning pågår till nästa kvalitetsauktion
MYNT
Just nu stor efterfrågan på mynt, smycken, fickur